Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Прашања околу CPA

Дискусија во форумот 'CPA' започната од stefan_v, 16 Март 2012.

1. dreamer

dreamer Активен член

Зачленет:
    3 Мај 2012
    Мислења:
    291
    Допаѓања:
    94
    Професија:
    3D Modeling
    Дали е возможно да сум "blacklisted" на јутуб? Пред година ипол ми ги избришаа сите акунти и видеа откако беше упдејтот и сега се нормално отворив нов акаунт и на едниот канал ставав туторијали не ми ги избришаа клипчињата. НО на другиот канал само што го додадов кличето коешто не е за хакнување или нешто слично туку за бесплатни ствари (ајфон, ПС4) одма ми го избришаа дека не сум работел според нивниот ТОС а не добив никакво друго објаснување. Што мислите?

2. bazhee

bazhee Активен член

Зачленет:
    11 Ноември 2013
    Мислења:
    119
    Допаѓања:
    31
    Не можеме да бидеме сигурни додека не добиеш некој Report поконкретен. Можам само да ти кажам дека како и сите други така и чичко YouTube веќе не не сака CPA промотерите и по секоја цена гледа да ни ги избрише видеата и да ни суспензира channels.. Кога си веќе кај тоа ниче за free stuff имам добар LP среден со хостинг и домен (iphone giveaways) само треба да се доведе traffic и да почне да конвертира, ако си за соработка контактирај ме во ПМ :D

На dreamer му/ѝ се допаѓа ова.
  3. MindHunter

MindHunter Активен член

Зачленет:
    14 Декември 2013
    Мислења:
    145
    Допаѓања:
    28
    Како ви оди со CPA?
    Последниве 3-4 месеци имав лош период...

4. bazhee

bazhee Активен член

Зачленет:
    11 Ноември 2013
    Мислења:
    119
    Допаѓања:
    31
  5. Мане

Мане Член

Зачленет:
    6 Февруари 2014
    Мислења:
    101
    Допаѓања:
    18
    Имам видео на youtube читови за кантер нешто и у description иам ставено цпа понуда за да го симнат..
    Некој совети што како оде работата што како да правам? нов сум во цпа појма неам ништо

6. bazhee

bazhee Активен член

Зачленет:
    11 Ноември 2013
    Мислења:
    119
    Допаѓања:
    31
    Само едно запамти за CPA ти треба Traffic. Не обичен traffic туку таргет traffic. Пошто никогаш нема да продадеш нешто на некого што воопшто не го интересира.
    Твој трафик се дечишта што играат игри. Можам да кажам дека тие и најмногу потполнуваат CPA offers. Имаш многу методи да добиеш трафик, пошто си почетник најлесно ќе ти биде да пробаш FB groups + forum posting метод.. Со лажен акаунт влегувај во групи за кантер страјк и рекламирај го видеото изгледај веродостојно, измисли нешто што демек баш твојот чит го прави уникатен... Кога работиш на blackhat методи можам да кажам само дека имагинарноста и креативноста носат многу голема улога, ако добро презентираш колку и да е фејк тоа што го промовираш, секогаш ќе се најде некоја будала да поверува и да комплетира survey за да го симне.

7. Мане

Мане Член

Зачленет:
    6 Февруари 2014
    Мислења:
    101
    Допаѓања:
    18
    Шо најмногу се испаќа да промовираш?

8. Naneski

Naneski Нов член

Зачленет:
    18 Април 2014
    Мислења:
    23
    Допаѓања:
    12
    Се ти се исплаќа доколку имаш таргетирана публика каде што го промовираш/нудиш тоа.

Сподели: