Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Прашања околу CPA

Дискусија во форумот 'CPA' започната од stefan_v, 16 Март 2012.

 1. GORSO

  GORSO Нов член

  Зачленет:
  19 Март 2014
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  2
  ме интересира на cpagrip во tax documents треба да го пополнам w8(international) ? и кое треба дасе одбери од следниве:
  Taxpayer identification number:
  SSN or ITIN
  EIN
  N/A
   
 2. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  американец си?
  ако не си, не треба да пополнуваш
   
 3. GORSO

  GORSO Нов член

  Зачленет:
  19 Март 2014
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  2
  епа ако не го пополниш мислам дека не вршат исплата додека не се пополнит тој формулар.
   
 4. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Пополни го, иако не е ова за во МК :)
   
 5. conArtist

  conArtist Член

  Зачленет:
  1 Февруари 2014
  Мислења:
  68
  Допаѓања:
  37
  Ме интересира следново...
  Што се случува доколку еден ист посетител комплетира една иста Pin Submit понуда кај двајца различни маркетери/publishers? Дали е можно вакво нешто?

  Да го земеме за пример следново сценарио:

  - Publisher 1 и Publisher 2 промовираат една иста Pin Submit понуда
  - ПОСЕТИТЕЛ 1 прво ја комплетира понудата преку Publisher 1
  - после 3-4 дена, истиот тој ПОСЕТИТЕЛ 1 наидува на сајтот од Publisher 2, и пробува да ја комплетира неговата понудата

  Што се случува во ова сценарио? Дали посетителот може да пополни ИСТА ПОНУДА кај ДВАЈЦА РАЗЛИЧНИ МАРКЕТЕРИ т.е дали Publisher 2 ќе ги добие парите за комплетираната понуда?
   
 6. lovekidao

  lovekidao Нов член

  Зачленет:
  24 Јуни 2014
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  1
  Дали може некој да ми помогне како да напишам како ќе промовирам за да бидам прифатена навистина ми треба. :oops::(
   
 7. conArtist

  conArtist Член

  Зачленет:
  1 Февруари 2014
  Мислења:
  68
  Допаѓања:
  37
  Пиши: Search and Social PPC, SEO, Media Buys and E-mail Marketing.
   
  На stefan_v му/ѝ се допаѓа ова.
 8. lovekidao

  lovekidao Нов член

  Зачленет:
  24 Јуни 2014
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  1
  И ќе ме прифата само со толку btw фала многу ми значи :)
   
 9. conArtist

  conArtist Член

  Зачленет:
  1 Февруари 2014
  Мислења:
  68
  Допаѓања:
  37
  Толку треба, кратко и јасно. Кога ќе видат дека си спремна да вложиш кеш користејќи некои од методите на промовирање што ти ги кажав, би требало да те пуштат. Е сега, зависи за која компанија аплицираш, обично некои од компаниите бараат и добро "CV" т.е дали имаш веќе направени веб страни, да им објасниш како планираш да промовираш понуди, колку имаш искуство во интернет маркетингот и тн.

  Слободно напиши што сакаш во апликацијата, кажи им дека студираш е-бизнис, дека 3-4 години работиш интернет маркетинг промовирајќи ClickBank продукти, дека имаш 4-5 години искуство со AdSense и тн.

  Откако ќе те примат, прво добро едуцирај се, па после почни со работа. Не може да почнеш да заработуваш, ако не знаеш како функционира тоа што го работиш.
  Претпоставувам си апсолутен почетник во ова, почни од основата пр. што е CPA, што е affiliate marketing и тн. Потоа исчитај го форумов и се' што не ти е јасно, некои термини на пример, гуглај ги.

  И пази, некои CPA компании може да ти се јават на телефон и така да ти направат интервју.
   
 10. lovekidao

  lovekidao Нов член

  Зачленет:
  24 Јуни 2014
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  1
  Некои велат дека поубаво е да не ја напишеш својата веб страна додека аплицираш. Дали и ти мислиш дека ова е точно?
   
 11. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Да, подобро е. Кога аплицираш штиклирајќи дека користиш платен трафик(пример PPC), притоа обично немаш своја страна(секако можеш да имаш ленгинг страна), ама немора да пишеш URL. Пиши само дека имаш привремени страни и во "објаснувањето" објасни дека имаш привремени страни за секоја подуда(ленгинг страни) и дека нив ги промовираш со платен трафик.
   
  На lovekidao му/ѝ се допаѓа ова.
 12. conArtist

  conArtist Член

  Зачленет:
  1 Февруари 2014
  Мислења:
  68
  Допаѓања:
  37
  Па со оглед на тоа дека си почетник и немаш веб сајт (веб сајт, не Landing Page), нема да пишеш ништо околу тоа, туку ќе им кажеш дека ќе креираш Landing Page специјално за секоја понуда која планираш да ја промовираш.
   
  На lovekidao и stefan_v им се допаѓа ова.
 13. lovekidao

  lovekidao Нов член

  Зачленет:
  24 Јуни 2014
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  1
  Дали ќе ме чини нешто ако се јавам во Peerfly?
   
  На PowerSEO му/ѝ се допаѓа ова.
 14. PowerSEO

  PowerSEO Нов член

  Зачленет:
  23 Август 2014
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  14
  Професија:
  SEO
  Па ако звониш преку Viber нема да те кошта ништо :thumbsup:
   
  На FilipD, aleksandar4o, kiko и уште 1 член му се допаѓа ова.
 15. lovekidao

  lovekidao Нов член

  Зачленет:
  24 Јуни 2014
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  1
  Ама тие немаат Viber на телефоните :(
   
 16. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Зарем си ти сериозен?
   
 17. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Секој менџер има скајп, го додаваш и имаш аудио/видео конверзација.
  --- Надополнето, 17 Септември 2014, Дата на објавување: 3 Септември 2014 ---
  Одамна немало дневник во ЦПА форумот :)
   
 18. lovekidao

  lovekidao Нов член

  Зачленет:
  24 Јуни 2014
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  1
  Има ли други цпа компании што прифаќаат без интервју, Освен Peerfly и adworkmedia? Малолетна сум и сакам да се пријавам со име на мој родител па затоа прашувам.
   
 19. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  Adscendmedia, Sharecash
   
 20. asus

  asus Член

  Зачленет:
  22 Октомври 2013
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  20

Сподели: