Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Прашања околу CPA

Дискусија во форумот 'CPA' започната од stefan_v, 16 Март 2012.

 1. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  Забрането е, но секогаш можеш да направиш добра или слична лендинг страна која AdWords ке ти ја одобри, и од неа да линкаш на понудите..
   
 2. kalco

  kalco Член

  Зачленет:
  28 Август 2013
  Мислења:
  64
  Допаѓања:
  19
  Професија:
  Experienced Web Developer
  Имам едно прашање. Дали за да аплицирам пример на PeerFly потребно е да имам сајт со голема посетеност или може и нов?
  Благодрам.
   
 3. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  може и со нов сајт само да е добро среден.
   
 4. kalco

  kalco Член

  Зачленет:
  28 Август 2013
  Мислења:
  64
  Допаѓања:
  19
  Професија:
  Experienced Web Developer
  Што подразбираш добро среден? дизајнерски или со контент?
  Иначе сајтот има околу 1000 посети месечно. По ваше колку би можел да заработува?
   
 5. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  Па и двете. Не можеш никогаш да кажеш колку ке заработува. Тоа зависи од нишот, зависи како ти е оптимизирана страната за конверзии и така натамо.
  Но еве грубо доколку имаш АдСенсе и добиваш по 1000 посети месечно, би правел по 30-40$.
   
  На kalco му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Можеш да аплицираш и без сајт како мене. Ќе пушеш кои методи ќе ги користиш за рекламирање.
   
 7. kalco

  kalco Член

  Зачленет:
  28 Август 2013
  Мислења:
  64
  Допаѓања:
  19
  Професија:
  Experienced Web Developer
  А ако ме одбијат можам повторно да аплицирам со истите податоци но со нов маркетинг план?
   
 8. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  А бе првин напиши све што знаеш а и можеш нешто да подизлажеш :3
   
  На kalco му/ѝ се допаѓа ова.
 9. kalco

  kalco Член

  Зачленет:
  28 Август 2013
  Мислења:
  64
  Допаѓања:
  19
  Професија:
  Experienced Web Developer
  Фала ви дечки. Аплицирав ќе ве известам што сум направил.
   
  На Аце му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Nikola

  Nikola Нов член

  Зачленет:
  19 Декември 2011
  Мислења:
  64
  Допаѓања:
  1
  Професија:
  WEB Designer, HTML& CSS, Joomla & WordPress
  Неколку прашања во врска со CPA за кои имам мал проблем?

  - како конкретно ако можи малку помош да ми дадете да го таргетирам блогот претежно за корисници од америка. Бидејќи сега трафикот барем поголемиот процент е од други земји за кои понудата не е валидна за тие земји. Или дали има некој друг сервис (моментално користам понуди од PeerFly) во кој има понуди без рестрикции за земји?
  - исто така при промоцијата дали е подобро да носи директ на Landing Page-от или директ на страната т.е. блогот каде што се наоѓа содржината за која е сајтот?
   
 11. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  - Побарај други мрежи имаш сигурно понуди worldwide
  - директно на ЛП, ако го носиш на страна, треба да кликне плус а тебе ти треба што побрзо да ти ја заврши понудата...
   
  На Nikola му/ѝ се допаѓа ова.
 12. FiliP.D

  FiliP.D Активен член

  Зачленет:
  24 Септември 2012
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  79
  Пази на тоа што понуда користиш ако клаваш линк од пеерфлај скратен со бит.лу, tinyurl итн..
  Јас имаф добра конверзија 2013 од страна на Prize-Pagoda..Но јадоф блеклист..Незнам зошто, што, како точно ама мислам дека причината е затоа што имаф линк ставено во дескриптион на јутуб скратен со бит.лу, а тие не дозволуваат јутуб..
   
  На Nikola му/ѝ се допаѓа ова.
 13. GORSO

  GORSO Нов член

  Зачленет:
  19 Март 2014
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  2
  имам едно прашање се регистрирав на CPAgrip и коке одберам било која понуда ми вика немие дозволено ја ебав работата при регистрацијата дека напишав сум од мк или? или друга е причината.
  Note: This offer is NOT available to "(MK) Macedonia" traffic.
   
 14. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Тоа ти е дека неможе да се пополни понудата од Македонија(убаво си пишува). Ти можеш да ја промоцираш, ама за да добиеш пари ќе треба да ја пополнат од одредена земја каде што пишува пример Франција итн.
   
 15. kalco

  kalco Член

  Зачленет:
  28 Август 2013
  Мислења:
  64
  Допаѓања:
  19
  Професија:
  Experienced Web Developer
  Ме одбија на peerfly, ама јас сум упорен дечко, правам нов сајт и сакам со него да аплицирам повторно. Ќе можам ли со истиоте податоци да аплицирам пак?
   
 16. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  да слободно.
   
 17. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Да, можеш само работава е ќе чекаш. Инаку - не ти треба сајт да бидеш прифатен. Јас секаде сум аплицирал без, бидејќи ретко кој промовира CPA на свој сајт, се се гледа да е со платени реклами, јутуб видеа, па и друг трафик.
   
  На kalco му/ѝ се допаѓа ова.
 18. kalco

  kalco Член

  Зачленет:
  28 Август 2013
  Мислења:
  64
  Допаѓања:
  19
  Професија:
  Experienced Web Developer
  Би ти бил благодарен ако ми го пуштиш во порака :)
   
 19. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Што стори успеа да се регистрираш или уште не проба?
   
 20. kalco

  kalco Член

  Зачленет:
  28 Август 2013
  Мислења:
  64
  Допаѓања:
  19
  Професија:
  Experienced Web Developer
  несум уште
   

Сподели: