Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

PR2 Tumblr блогови.

Дискусија во форумот 'Блогирање' започната од Аце, 3 Јануари 2014.

 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Листава беше споделена на друг форум па ја дрпнав.
  Околу 120-130 избришани Tumblr блогови кои имаат PR 2 и се слободни за повторно регистрирање:

  Листата:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  http://alliszen.tumblr.com
  http://alltheorynopractice.tumblr.com
  http://amiriadelal.tumblr.com
  http://amyvogelblog.tumblr.com
  http://anibaruthecat.tumblr.com
  http://annoyingoptionalboss.tumblr.com
  http://antonomiedagger.tumblr.com
  http://apileofgood-and-badthings.tumblr.com
  http://aravingsoccerninja.tumblr.com
  http://arthistoryphotos.tumblr.com
  http://ashiscoby.tumblr.com
  http://askdeb-thethief.tumblr.com
  http://autobrobot.tumblr.com
  http://batscoffinsandbones.tumblr.com
  http://beisenberg.tumblr.com
  http://bloodveins.tumblr.com
  http://blue-box-impala-lock.tumblr.com
  http://brookemariecam.tumblr.com
  http://byerushalayim.tumblr.com
  http://catscraftssatan.tumblr.com
  http://cecigaming.tumblr.com
  http://chelseasj.tumblr.com
  http://clairinator.tumblr.com
  http://closertoo.tumblr.com
  http://cocomma.tumblr.com
  http://conoroh.tumblr.com
  http://conversation-kryptchild.tumblr.com
  http://craigslithp.tumblr.com
  http://cricket88.tumblr.com
  http://cumbercollected221b.tumblr.com
  http://devildiaries.tumblr.com
  http://dreamsofenlightenment.tumblr.com
  http://equineequinox.tumblr.com
  http://feminismhelpsmen.tumblr.com
  http://fitgirlb.tumblr.com
  http://fluffypsychobunny.tumblr.com
  http://freakkingd0m.tumblr.com
  http://gottahavegoodmusic.tumblr.com
  http://greenverdura.tumblr.com
  http://hallkass.tumblr.com
  http://hawkx.tumblr.com
  http://himynameisjohnn.tumblr.com
  http://hobomat.tumblr.com
  http://hoshi-kagami.tumblr.com
  http://hybrydizm.tumblr.com
  http://imriel-montreve.tumblr.com
  http://infernalmortalquotes.tumblr.com
  http://inmonstro.tumblr.com
  http://i-still-play-dressup.tumblr.com
  http://jeanlikestea.tumblr.com
  http://jellyfishfruit.tumblr.com
  http://jeromewasntbuiltinaday.tumblr.com
  http://justwritings.tumblr.com
  http://keshaglobal.tumblr.com
  http://kissandttel.tumblr.com
  http://kryptchildart.tumblr.com
  http://lancefaul.tumblr.com
  http://lauramarano-confessions.tumblr.com
  http://lemondeestmamuse.tumblr.com
  http://likeametaphorsuspendedondust.tumblr.com
  http://lithium67.tumblr.com
  http://littledipperwayne.tumblr.com
  http://livingwithzoey.tumblr.com
  http://looking-for-a-great-perhaps.tumblr.com
  http://lunarblueillusions.tumblr.com
  http://mayonaut.tumblr.com
  http://melanietier.tumblr.com
  http://misfitxmisfitx.tumblr.com
  http://mistercakesblog.tumblr.com
  http://mollyma13.tumblr.com
  http://mooblob.tumblr.com
  http://musikpopluver.tumblr.com
  http://mylloxyloto.tumblr.com
  http://nanotubes.tumblr.com
  http://nate-you-homo.tumblr.com
  http://neverhesitate.tumblr.com
  http://nolan-gerard-funk.tumblr.com
  http://nosferatutrait.tumblr.com
  http://nowshallwebegin.tumblr.com
  http://nukalove.tumblr.com
  http://ohcanyouhearme.tumblr.com
  http://ohfalalalalagirlplease.tumblr.com
  http://pandasexualactivity.tumblr.com
  http://pandasluv.tumblr.com
  http://petrifikate.tumblr.com
  http://phyliciababy.tumblr.com
  http://pretzlcoatl.tumblr.com
  http://primusfacius.tumblr.com
  http://projectbookvlogger.tumblr.com
  http://queenharpy.tumblr.com
  http://quiet--contemplation.tumblr.com
  http://rebeccawilliamsonart.tumblr.com
  http://reuniclusfromco.tumblr.com
  http://runforhappiness215.tumblr.com
  http://running-yogi.tumblr.com
  http://saintwisdom.tumblr.com
  http://samoudon.tumblr.com
  http://sergiosacco.tumblr.com
  http://shoomz.tumblr.com
  http://shoujo-manga-caps.tumblr.com
  http://sideparted.tumblr.com
  http://smilingtummy.tumblr.com
  http://snackbrennan.tumblr.com
  http://snakeonmyshoulder.tumblr.com
  http://snestastic.tumblr.com
  http://socratic-paradox.tumblr.com
  http://soles-of-wind.tumblr.com
  http://sophisticates.tumblr.com
  http://sterekrecs.tumblr.com
  http://supernikki93.tumblr.com
  http://superpower-lottery.tumblr.com
  http://teenagelightning.tumblr.com
  http://thefallingskiesblag.tumblr.com
  http://thefiercecheerleader.tumblr.com
  http://thegreatcatsb.tumblr.com
  http://theleggyblondebo.tumblr.com
  http://thelivio.tumblr.com
  http://theskinofourteeth.tumblr.com
  http://thisisgoldstrawcalling.tumblr.com
  http://thisismygoldenchance.tumblr.com
  http://thisonesoptimistic.tumblr.com
  http://titus-androgynous.tumblr.com
  http://tobehappy-andhealthy.tumblr.com
  http://toosawn-trigger.tumblr.com
  http://trappycakes.tumblr.com
  http://twilight-shine-answers.tumblr.com
  http://wetrippingonaholeinapaperheart.tumblr.com
  http://whitemarbleveins.tumblr.com
  
  Тестирајте пр со:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
   
  На Ilishev и kiko им се допаѓа ова.
 2. xrt

  xrt Член

  Зачленет:
  11 Октомври 2013
  Мислења:
  59
  Допаѓања:
  10
  kako da go napravam ova?
   
 3. Bojan

  Bojan Член

  Зачленет:
  9 Март 2012
  Мислења:
  79
  Допаѓања:
  43
  Праиш нов тамблр акаунт и си избираш некое урл од погоре. Али зафатени се веќе повеќето, џабе ќе пробуваш.
   
 4. xrt

  xrt Член

  Зачленет:
  11 Октомври 2013
  Мислења:
  59
  Допаѓања:
  10
  probav taka i site bea zafateni, pa mislev pravam nesto pogresno :)
  fala za odgovorot
   
 5. darky

  darky Активен член

  Зачленет:
  26 Февруари 2012
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  74
  Мал туториал односно додаток на тоа што Аце го напиша...

  Како да најдеш избришан High PR тумблр блог за повторно регистрирање?!

  1. Мора да имаш една од овие две алатки: Xrumer или Scrapebox
  2. Прво наоѓаш блогови со зборови кои ќе ги користиш, scrapebox: "site:tumblr.com"
  3. Откако ќе најдеш доволен број зборови правиш harvest (со scrapebox)
  4. Следен чекор, пронајдените линкови ги ставаш на scrapebox page scanner и пребаруваш со овој footprint: <div id="column_left" class="clearfix p404">
  5. Сите добиени линкови со error 404 се избришаните линкови
  6. Добиените линкови ги проверуваш со scrapebox PR checker.

  На овај начин можете да најдете повеќе страни со PR3+ кои можете да ги искористите за рангирање на YT видео или сл....

  Ако имам време понатаму можно е да ставам неколку тазе избришани tumblr линкови само за ибиз.
   
  На buli, kon, Ilishev и уште 1 член му се допаѓа ова.
 6. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Ме интересира дали може да се остави линк од друга страна т.е да не е од tumblr blog?
   
 7. darky

  darky Активен член

  Зачленет:
  26 Февруари 2012
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  74
  Овој метод работи со tumbl или со skyrock koj е одличен за оние со таргет група FR.
   
 8. buli

  buli Член

  Зачленет:
  31 Јануари 2013
  Мислења:
  71
  Допаѓања:
  13
  фала ти за ова ;)
   
 9. darky

  darky Активен член

  Зачленет:
  26 Февруари 2012
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  74
  Еве неколу PR2 блогови, земајте што побрзо додека можат да се регистрираат:

  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
   
  http://cunning-linguisticism.tumblr.com/
   
  http://coyoterainbow.tumblr.com/
   
  http://classypineapple.tumblr.com/
   
  http://crustbling.tumblr.com/
   
 10. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  http://fychen.tumblr.com
  http://jwtroemner.tumblr.com
  http://joludi.tumblr.com
  http://fuzclops.tumblr.com
  http://hedwig-of-the-tardis.tumblr.com
  http://fyeah-vixx.tumblr.com
  http://funinabag00.tumblr.com
  http://fullmetalkefta.tumblr.com
  http://iheartteddwane.tumblr.com
  http://caffeinepatch.tumblr.com
  http://captive-in-the-clouds.tumblr.com
  http://huonhooke.tumblr.com
  http://just-a-disordered-psychotic.tumblr.com
  http://inkybrainmakings.tumblr.com
  http://holysexywater.tumblr.com
  http://thingsthatarepretty.tumblr.com
  http://talesofreaperwar.tumblr.com
  http://velvetutopia.tumblr.com
  http://thenextcloset.tumblr.com
  http://zombiestudiomadrid.tumblr.com
  http://whoredinarygirl.tumblr.com
  http://vampires-of-asgard.tumblr.com
  http://www.wickedinpix.tumblr.com
  http://heathultimate.tumblr.com
  http://super-beach-siblings.tumblr.com
  http://hiddeninthefall.tumblr.com
  http://gourmetkitchenpress.tumblr.com
  http://the-best-marauder.tumblr.com
  http://thedustyfoxx.tumblr.com
  http://supermuslims.tumblr.com
  http://cierra-love-bites.tumblr.com
  http://nightlynoodlemonthly.tumblr.com
  http://ohnonotthedrill.tumblr.com
  http://litesideoflife.tumblr.com
  http://nsfwcorp.tumblr.com
  http://rileycallow.tumblr.com
  http://lucastheautobot.tumblr.com
  http://pictures-of--couples.tumblr.com
  http://piperandthecupboard.tumblr.com
  http://sexablaze.tumblr.com
  http://keepcalmcurryon.tumblr.com
  http://simdesigns.tumblr.com
  http://school-girls-and-bad-boys.tumblr.com
  http://smidgy.tumblr.com
  http://soveryprettyinpink.tumblr.com
  http://kaylienewell.tumblr.com
  http://kumquatsanddungbeatles.tumblr.com
  http://expandedcircle.tumblr.com
  http://beedrilled.tumblr.com
  http://frvrsbw.tumblr.com
  http://esmeweatherwax.tumblr.com
  http://backholmes.tumblr.com
  http://checkinginandcheckingout.tumblr.com
  http://boybmvideo.tumblr.com
  http://arcadiangazetteer.tumblr.com
  http://r-e-d--r-u-m.tumblr.com
  http://crystal-instinct.tumblr.com
  http://redsandman99.tumblr.com
  http://narihira.tumblr.com
  http://coldcaveat2.tumblr.com
  http://fashionoftcd.tumblr.com
  http://eddiedan.tumblr.com
  http://claradeasis.tumblr.com
   
 11. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  има ли некој нови?
   
 12. xrt

  xrt Член

  Зачленет:
  11 Октомври 2013
  Мислења:
  59
  Допаѓања:
  10
  слабо
   
 13. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  ја имав напишано скрипта да наоѓање истечени блогови. ако ја најдам ке ја ставам тука
   
  На Ilishev, LaFea и Аце им се допаѓа ова.
 14. xrt

  xrt Член

  Зачленет:
  11 Октомври 2013
  Мислења:
  59
  Допаѓања:
  10
  види побарај ја, ќе ни биде од голема помош :)
   
 15. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Extra ќе ми дојде :D Како 1 на 10 у BJ :D
   
 16. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  http://abbiedutra21.tumblr.com
  http://applicationshacked.tumblr.com
  http://appshacked.tumblr.com
  http://arliz3.tumblr.com
  http://artsvibeteenprogram.tumblr.com
  http://ask-gentlemanchogath.tumblr.com
  http://bobbysinging.tumblr.com
  http://bookswitchery.tumblr.com
  http://boom-beach-hack.tumblr.com
  http://burgerla.tumblr.com
  http://carneus.tumblr.com
  http://coisosdeumlouco.tumblr.com
  http://coolkeygens.tumblr.com
  http://difoxgames.tumblr.com
  http://domineeringtyro80.tumblr.com
  http://fifa14generadordemonedas.tumblr.com
  http://filipdavchev.tumblr.com
  http://flowwsonice.tumblr.com
  http://fruit4.tumblr.com
  http://furyye.tumblr.com
  http://getoknowtitansmonria.tumblr.com
  http://gondroidapk.tumblr.com
  http://hackaday2015.tumblr.com
  http://hackgaming.tumblr.com
  http://hackscheatskeygens.tumblr.com
  http://haha-imma-queen.tumblr.com
  http://haltingpodium9362.tumblr.com
  http://hanfen.tumblr.com
  http://haparamo.tumblr.com
  http://harvepreill.tumblr.com
  http://haydayhack1.tumblr.com
  http://haydayhack2013.tumblr.com
  http://haydayhacked.tumblr.com
  http://highallegory4372.tumblr.com
  http://howtodid.tumblr.com
  http://hysocking.tumblr.com
  http://iairbornefan.tumblr.com
  http://icheatandhack.tumblr.com
  http://icymi2.tumblr.com
  http://jhasolutions.tumblr.com
  http://kevinsvanservice.tumblr.com
  http://kiroapk.tumblr.com
  http://myhackparadise.tumblr.com
  http://mysticdewtheeditor.tumblr.com
  http://newhaydayhack.tumblr.com
  http://opencheats.tumblr.com
  http://our-freegamehacks.tumblr.com
  http://polybitgames.tumblr.com
  http://ronnelyoualready.tumblr.com
  http://samanddeansbondiscanon.tumblr.com
  http://smokefromthetemple.tumblr.com
  http://softproapp.tumblr.com
  http://speedworld11.tumblr.com
  http://summysthings.tumblr.com
  http://theanimefreak2.tumblr.com
  http://the-bat-out-of-hades.tumblr.com
  http://tubeofgames.tumblr.com
  http://universeguardianjackie.tumblr.com
  http://weeleader7366.tumblr.com
  http://westendkarkat.tumblr.com
  http://wotcheats66.tumblr.com
  http://wypatroni.tumblr.com
  http://youngtreasury4832.tumblr.com
  http://zemrudolphos.tumblr.com

  Site gi dava kako izbrishani, a nitu eden nemozham da registriram... WTF? Neshto posebno ima tuka ili shto?
   
 17. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  па не се наоѓа така лесно како што мислиш ти. Не ти ги регистрира дека некој друг има регистрирано тој јузер нејм. Користи ScrapeBox Vanity Name Checker ако сакаш да најдеш, вака само си го губиш времето.
   
 18. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  OK... Dojdov do blogovi, ako mu trebaat na nekoj neka pishe :))

  @Goranski bolje e da napravam post koj kje linkira kon money site od blogovive ili da pravam redirect so htaccess? I kako bi go izvedol redirectot... (mnogu se izvinuvam za latinicata...)
   
 19. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  Па ја не би линкал директно до Money Site, од Web2.0 линкај до некој блог пост, од тој блог пост до Money Site. Директно линкање малце е ризично. Доколку немаш потреба да редиректираш немој, ако ти е целта СЕО тоа е погрешно, редирект се користи само ако имаш стара страна па сакаш да редиректираш на новата, можеш и rel=canonical да користиш доколку сакаш двете страни да ти се онлајн.
   
 20. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Fala na info, pozz.
   

Сподели: