Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

PR0lexa - ALEXA Rank Booster

Дискусија во форумот 'BlackHat дискусија и техники' започната од PR0, 19 Јуни 2013.

 1. PR0

  PR0 Нов член

  Зачленет:
  19 Јуни 2013
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  7
  Како што кажав во темата за претставување, мое најново дело е PR0lexa (имево сега го смислив :rolleyes:), односно ALEXA Rank бустер. Самото име кажува дека станува збор за алатка за подобрување на Alexa ранкот на вашиот сајт.
  Алатката ја направив пред 2 дена. Имам сајт стар 2-3 месеци. Пред 2 дена Alexa ранкот за тој сајт беше 15 496 416, денес е за 2 200 000 места подобар. :)

  Тотално безопасен за вашиот сајт, Adsense акаунт и сл., без непотребен фејк трафик кон вашиот сајт. Користењето е само 3-4 минути дневно, и веќе следниот update ќе видите промена во ранкот.
  Нема магија тука, неможе преку ноќ да ве стави во ТОП 500, но може да направи солидна промена за релативно брзо време.

  Пишете на темава (или ПП) линк од ваш сајт или блог, да ве освежам малку. :)
   
  На BrozAll, besy и talevskiboss им се допаѓа ова.
 2. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,020
  Допаѓања:
  848
  Имам еден сајт (не е лично мој) кој поради тоа што е нов, одредени .мк агрегатори на вести го одбија како што велат “слаб алекса ранк“ па прашањето ми е дали можеш ти тука да делуваш нешто за зголемување на Alexa ранкот на овој сајт?Ако да, тогаш ќе ти испратам ПП.
   
 3. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  инсталираш алекса тулбар и го посетуваш сајтот од 50 различни адреси секој ден?
   
 4. PR0

  PR0 Нов член

  Зачленет:
  19 Јуни 2013
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  7
  Пиши. Воедно и последното место го резервира. :) Имам многу други обврски, еве, дури сега се логирам повторно, така да.. толку е, заврши промоцијата.

  За кого се однесува постот?
   
  На Аце му/ѝ се допаѓа ова.
 5. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  на тебе
   
 6. PR0

  PR0 Нов член

  Зачленет:
  19 Јуни 2013
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  7
  Не вреди за 50 алекса посети, толку време да губиш менувајќи адреси мануелно. Никаква улога нема да ти играат тие 50 посети.
   
 7. Artweb

  Artweb Член

  Зачленет:
  12 Февруари 2013
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  18
  Aко има добар софтвер кој ке ги врти ип адресите една е доволно, а за 50 да не зборам и повеќе од доволно.:)
   
 8. xrt

  xrt Член

  Зачленет:
  11 Октомври 2013
  Мислења:
  59
  Допаѓања:
  10
  како/каде да го најдам овој софтвер ?
   

Сподели: