PPV guide

viksamkd

Истакнат член
Зачленет/а
6 ноември 2011
Мислења
131
Реакции
40
За сите што сакаат да почнат да се занимаваат со PPV еве еден супер прирачник од еден од најаките форуми за маркетинг. Се е објаснето и е доста содржајно.
http://www.ppvplaybook.com/ppvguide.pdf
 

TheHarrabed

Нов член
Зачленет/а
30 март 2013
Мислења
65
Реакции
5
И ја сум почетник во ова и малку ми е чудно, нели ви е малку чудно тоа дека фирми како Clicksia, ClickFair, The Bux, NeoBux, Pinoyincomebux, Pro Bux се рекалмираат меѓусебно, значи незнам за вас но ова мене не ми изгеда баш реално.
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
И ја сум почетник во ова и малку ми е чудно, нели ви е малку чудно тоа дека фирми како Clicksia, ClickFair, The Bux, NeoBux, Pinoyincomebux, Pro Bux се рекалмираат меѓусебно, значи незнам за вас но ова мене не ми изгеда баш реално.
Па и не е. :) Веќе не. Порано работело и на стара слава се вадат али веќе не работат овие начини на заработка, а има и подобри искрено.
 
На врв Дно