• После 10 години постоење, дојде моментот кога треба да се збогуваме! ИБиз ќе згасне на 1ви ноември 2021.

PPD (Pay per download)

Статус
Затворена за нови мислења.

Bubo

Активен член
Зачленет/а
16 јули 2012
Мислења
252
Реакции
95
Предлагам да отворите PPD форум каде што ќе има се за ППД. Мислам дека е доволно развиен и тој дел за да си има свој форум. Така ќе биде почист форумот "Различни методи на заработка" и луѓето ќе можат да прават ППД дневници.
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
Веќе е предложено(пред некој ден од мене), незнам што ќе се донесе, и дали ќе биде додаден тој подфорум(а би требало).
Јас сум ЗА.
 

Bubo

Активен член
Зачленет/а
16 јули 2012
Мислења
252
Реакции
95
Па немаше тема, затоа отворив јас :)
 

besy

Истакнат член
Зачленет/а
7 јануари 2012
Мислења
312
Реакции
119
И јас мислам дека треба да се отвори ппд форум.:)
 

aleksandar4o

Активен член
Зачленет/а
7 февруари 2012
Мислења
415
Реакции
186
Добра идеја +1 и од мене.Има активни членови кои работат со PPD па ќе има доволно постови во тој форум:)
 
  • Like
Реакции: Bubo

Bubo

Активен член
Зачленет/а
16 јули 2012
Мислења
252
Реакции
95
6 дена поминаа нема никаков одговор од админите. Нема ни дали ќе се отвори ни дали нема да се отвори таков форум. Пратив порака на Аце со линк до темата но ни на тоа не добив одговор.

Нејкам да досадувам по админите, но треба да се даде некаков одговор за предлогот.
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
Готово. Предлогот беше усвоен. Поради тоа темата се затвора за нови мислења по предлог на член(aleksandar4o).

Леле колку пратенички се чувствувам. Уште пари да земав пратенички, и таман ќе беше. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Дно