Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Powerful Exchange System

Дискусија во форумот 'Скрипти' започната од Аце, 28 Октомври 2011.

 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,020
  Допаѓања:
  848
  Скрипта која имав намера да ја користам но не си најдов некој тл домен па така баталив. Тестирана е и работеше. Скриптава уствари е размена на фејсбук лајкови, твитер следбеници и многу други работи помеѓу регистрираните корисници. Со секој лајк или разгледано видео или веб страна ти добиваш кредит со нив можеш да ја внесеш твојата фан страна и да добиеш фанови итн.

  [​IMG]

  Еве ги карактеристиките:
  Код:
  - Exchange systems for:
  - Google +1
  - Twitter Followers
  - Facebook Likes
  - Youtube Views
  - Traffic Exchange
  - Auto-Surf bar for traffic exchange (with anti-framebreaker)
  - Paypal integrated
  - Buy Points page
  - Add unlimited points packs
  - Manage packs from Control Panel
  - Control how much points you want to spend for every website
  - Cost per click for every website submited
  - Coupon Codes
  - Refferals system
  - Stats page
  - Powerful control panel:
  - advanced stats for users, clicks, websites, sales
  - users management
  - site management
  - website settings management
  - maintenance mode
  
  Сајтот каде што скриптава се продава, има и демо:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  Линк за превземање:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  Внатре имате комплетната документација.
   
 2. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Ако е твоја, имаш многу продажби на енвато продавницата ...
  На кој принцип работи ?
   
 3. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,020
  Допаѓања:
  848
  Не е моја, на енвато имаш демо доколку не забележа но еве:

  Website Demo
  Username: Demo
  Password: 123456

  Control Panel Demo
  Username: Admin
  Password: 123456
   
 4. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  Преку оваа скрипта можеш да им продаваш поени? Тоа значи заработка. Но најголемиот проблем е додека да ја кренеш страната на повисоко ниво повеќе луѓе да ја знаат и користат
   
 5. Chuck Norris

  Chuck Norris Активен член

  Зачленет:
  28 Декември 2011
  Мислења:
  250
  Допаѓања:
  33
  Може некој да направи ре-аплоад на оваа скрипта? Линкот во првиот пост не работи :/
   
 6. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,020
  Допаѓања:
  848
  Повели:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
   
 7. Chuck Norris

  Chuck Norris Активен член

  Зачленет:
  28 Декември 2011
  Мислења:
  250
  Допаѓања:
  33
 8. POWER

  POWER Активен член

  Зачленет:
  31 Декември 2011
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  48
  Професија:
  Web developer
  Има грешки во скриптата (можда и до мене да е)
  Кога се логираш, ништо не излегува и како да не си се логирал си доаѓа...
  ако знае некој како да го средам тоа нека ми пише..
   

Сподели: