Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Поврзување на страна со блог...

Дискусија во форумот 'SEO' започната од Ilishev, 3 Октомври 2013.

 1. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Ме интересира дали би ме предупредиле Адсенсе доколку на страната во менито поставам копче Download Games кое би водело до блог на кој сакам да заработам со ППД или ЦПА.
   
 2. Dimemk

  Dimemk Активен член

  Зачленет:
  9 Април 2012
  Мислења:
  254
  Допаѓања:
  39
  Професија:
  Бизнис-Информатичар
  Јас знам дека не е дозволено пиратерија и такви работи, е сеа ако заработуваш огромни суми, има шанси и да проверат. Барем јас така мислам не мора да е точно :)
   
 3. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  се додека немаш пиратски работи на твоја страна, не би требало да имаш проблем.
   

Сподели: