Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Поставување на игри

Дискусија во форумот 'Freelancer' започната од Ilishev, 9 Јануари 2014.

 1. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Барам некој што ќе се нафати да ми постира 20-30 игри на страната. Ќе биде обучен од моја страна. Притоа мора да пишува сам опис за играта од 3-4 реченици без да биде копиран од друго место т.е да минува copyscape.
  Цена по договор, а договор на skype: demonce14
  ____________________________________
  BTW незнаев кај да поставам овој оглас па мислам дека спаѓа во FreeLancer
   
 2. Spireski93

  Spireski93 Нов член

  Зачленет:
  16 Ноември 2013
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  3
  Уе комши бе бизнисмен :D кетибам кетибам :D
   
 3. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Ооооо комши кетибам кетибам :D Бизмисмен не ама дирекотр да :D
  --- Надополнето, 2 Јули 2014, Дата на објавување: 12 Јануари 2014 ---
  Барам некој што ќе става статии на веб страни, игри и слично. (За игрите мора да пишува сам опис за играта од 3-4 реченици без да биде копиран од друго место т.е да минува copyscape. На страните кој треба да содржат текст, ќе му бидат дадени текстовите, само тој ќе треба да ги едитира, да поставува слики од иста тема и слично. Исто така треба да знае да инсталира wordpress, joomla, Drupal, Av Arcade.
  За работата нема одредено време од толку до толку туку на крајот од денот барем да покаже резултат дека поставил 30-40 игри и постави 10 статии итн.
  За овие работи плата 200Евра. Ако има некој заинтересиран нека ме контактира по ПП или на Skype.
  --- Надополнето, 2 Јули 2014 ---
  Продадено :gangnam:
   

Сподели: