Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Помош За Сајт - Продавница

Дискусија во форумот 'Веб страни' започната од Zerosec, 1 Август 2017.

 1. Zerosec

  Zerosec Член

  Зачленет:
  3 Февруари 2015
  Мислења:
  61
  Допаѓања:
  20
  Професија:
  CEO
  Здраво, потребни ми се некои информации...

  - Сакам да додадам на мојот сајт нешто како мини продавница всушност јас имам само HTML код пошто такви ми се потребите (наједноставни текст e) и нормално задоволен сум само што имам потреба да вметнам нешто како копче купи (поврзано со пејпл си плаќа) и автоматски добива емаил т.е ова не е потребно можи и само за да се плати фиксна цена (10 USD пример)...
   
 2. Conan

  Conan Член

  Зачленет:
  30 Јануари 2013
  Мислења:
  79
  Допаѓања:
  37
  Кажи што ти треба.
  Ако знам, ќе ти помогнам.

  Процедурата е едноставна:
  - креираш код со одредени карактеристики во ПејПал акаунтот
  - го копираш кодот
  - го поставуваш на страницата на која сакаш клиентите да платат (страница на која нудиш производи, услуги, итн)
   
 3. Ace

  Ace VIP

  Зачленет:
  11 Март 2014
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  11
  Дали има некој искуство со отварање Shopify продавница од Македонија? Поточно за начините на плаќање на сајтот. ?
   
 4. Conan

  Conan Член

  Зачленет:
  30 Јануари 2013
  Мислења:
  79
  Допаѓања:
  37
  Обиди се со 2checkout.
   
 5. Ace

  Ace VIP

  Зачленет:
  11 Март 2014
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  11
  Секако ќе се обидев, пред да фрлам пари сакав да видам дали има некој успеано и како.
  --- Надополнето, 4 Август 2017, Дата на објавување: 4 Август 2017 ---
  Информацијава ја најдов на друг форум. Ме интересира од 2Checkout до мене како стигаат парите?

  Исто и за Shopify преку 2CheckOut функционира за МК но ти треба фирма.
   
 6. Conan

  Conan Член

  Зачленет:
  30 Јануари 2013
  Мислења:
  79
  Допаѓања:
  37
  Инфово подолу е од пред половина година / една година...

  1. Парите можеше да ги примиш на повеќе начини (банкарска сметка, итн).
  2. Имаше опција да настапиш како физичко лице или како компанија.

  Незнам дали во меѓувреме и едните и другите нешто измениле во правилата на игра.
   
 7. Ace

  Ace VIP

  Зачленет:
  11 Март 2014
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  11
  Не гледам опција за физичко лице и компанија ..на Google видов примаат од 2Checkout на Payoneer. Се регистрирав сега и нема таква опција, најверојатно дека се регистрирав под Македонија....
   

Сподели: