Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Помош за јутуб видео со над 200.000 гледаност.

Дискусија во форумот 'Youtube' започната од jackreacher, 29 Ноември 2015.

 1. jackreacher

  jackreacher Нов член

  Зачленет:
  29 Ноември 2015
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  1
  Имам јутуб видео со над 200.000 гледаност и месецов има 29.000 гледансот и секој ден има по некој коментар, веќе одамна имам ставено монетизација и вкупно до сега собрано 0.33 долари :ziveli: како може да правам пари од видеово?
   
  На bazhee му/ѝ се допаѓа ова.
 2. bazhee

  bazhee Активен член

  Зачленет:
  11 Ноември 2013
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  32
  Која е тематиката на видеото? Контактирај ме во ПП ќе најдеме нешто :)
   
 3. Мане

  Мане Член

  Зачленет:
  6 Февруари 2014
  Мислења:
  101
  Допаѓања:
  18
  w t f Од кој држави ти се views?
   
 4. jackreacher

  jackreacher Нов член

  Зачленет:
  29 Ноември 2015
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  1
  us 41%
  uk 9.2%
  canada 4.0%
  australia 3.7%
  mexico 3.4%
  brazil 3.3%
  france 2.7%
  germany 2.7%
  itn...
   
 5. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  а што видео е? кој ниш?
   
 6. jackreacher

  jackreacher Нов член

  Зачленет:
  29 Ноември 2015
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  1
  сцена од Star Wars филм претходно добив copyright и ми го тргнаа привремено се додека не им пишав многу лигава молба и ми го пуштија хаха :p
   
 7. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  тоа објаснува зошто имаш мала заработка.
   
 8. jackreacher

  jackreacher Нов член

  Зачленет:
  29 Ноември 2015
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  1
  ставив ново видео за другарче како игра фудбал кое што максимум направи 1000 гледаност, наеднаш видеото стар варс во 4 дена 12 долари ми донесе зошто е ова така? исто гледаност ко претходните месеци зошто баш овој месец секој ден по неколку долари ми носи? дали има некаква врска тоа што ставив ново видео?
   
 9. bazhee

  bazhee Активен член

  Зачленет:
  11 Ноември 2013
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  32
  Не, тоа е затоа што се погодило од монетизацијата да имаш повеќе кликови на рекламите.. Нема врска со видеото од другар ти :)
   
 10. jackreacher

  jackreacher Нов член

  Зачленет:
  29 Ноември 2015
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  1
  чудно баш месецов зошто кликаат вањда ради новиов стар варс филм
   
 11. bazhee

  bazhee Активен член

  Зачленет:
  11 Ноември 2013
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  32
  Точно :) Биди креативен извади некое ново видео за новиов филм нека ти текне некоја идеја. Линкирај го од старово и ќе се рангира брзо па ќе можеш и од него парички да си правиш :)
   

Сподели: