Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Помош окулу Joomla

Дискусија во форумот 'Дизајн' започната од Hristijan :), 16 Април 2012.

 1. Hristijan :)

  Hristijan :) Нов член

  Зачленет:
  5 Април 2012
  Мислења:
  51
  Допаѓања:
  0
  Ајде ако некој нешто знае за joomla нека каже, почнувајќи од:
  -Теми
  -Плагини
  -Едитирање на CSS и слично
  итн.
   
 2. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Што ти треба, по конкретно :)
   
 3. Hristijan :)

  Hristijan :) Нов член

  Зачленет:
  5 Април 2012
  Мислења:
  51
  Допаѓања:
  0
  Каде да најдам подобри теми, останатото ќе се сврзувам во мени тоолот али ќе се снајдам а вака барам теми, сепак кој се наплаќаат другите која грда која погрда вака некој сајт што знаеш :) или доколку знаеш да едитираш кога ќе се решам да правам ќе те прашам тебе сега само вежба.
   
 4. Chuck Norris

  Chuck Norris Активен член

  Зачленет:
  28 Декември 2011
  Мислења:
  250
  Допаѓања:
  33
 5. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
 6. Artweb

  Artweb Член

  Зачленет:
  12 Февруари 2013
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  18
  Доста добри темплејти што се купуваат ама тука не се купуваат :)))
  http://www.newone.org/
   

Сподели: