Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Помош околу блог

Дискусија во форумот 'Блогирање' започната од StefanKTS, 4 Октомври 2013.

 1. StefanKTS

  StefanKTS Нов член

  Зачленет:
  18 Февруари 2013
  Мислења:
  26
  Допаѓања:
  9
  Здраво, направив блог и во скоро време сакам да започнам со ППД заработка.
  Па ми треба помош околу блогот.

  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  Еве го блогот.

  Како gadgets имам ставено Search, Info, Labels и Popular posts.
  Блогот ќе биде наменет за fake кејгени, кракови и слично. Ми треба ваше мислење, што треба да променам, или да додадам за да изгледа попрофесионално?
   
 2. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Изгледот за моите страни 0секогаш го правам со мерак, но нема тоа некоја улога... Посвети повеќе внимание на содржината на блогот и неговото оптимизирање... Тоа ти е исто како да имаш шише за ракија а да е празно :D Ти треба план како да примамиш луѓе да го превземат фајлот т.е да го натераш/увериш да го превземе фајлот...
  Еве ти еден мал пример како работи Маркетингот...
   
  На kiko му/ѝ се допаѓа ова.
 3. StefanKTS

  StefanKTS Нов член

  Зачленет:
  18 Февруари 2013
  Мислења:
  26
  Допаѓања:
  9
  Како може да ја сменам големината на буквите каде што пишува 2 Comments
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  Исто така сакам до коментарите да нема слика од тој што коментирал, и над табот за коментирање да пишува Post a Comment. Еве како на овој блог:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  И тоа што пишува Danz said... над коментарот како да го направам?
  --- Надополнето, 6 Октомври 2013, Дата на објавување: 6 Октомври 2013 ---
  И како да ги Labels од постовите, ги исклучив преку Layout ама пак ги има.
  --- Надополнето, 6 Октомври 2013 ---
  *како да ги тргнам Лабелс од постовите :)
   

Сподели: