Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Помош околу анализа на keyword

Дискусија во форумот 'Keywords' започната од Ilishev, 16 Август 2013.

 1. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Би замолил некој на кратко да објасни како се прави анализа на keyword т.е што е битно кај конкуренцијата.
  Проверка преку Traffic Travis за неколку keywordи:
  [​IMG]
  За 2риот keyword од горната слика јас сум прв:
  Е сега мојот резултат на следната слика е најслаб, а сепак прв сум на google?
  [​IMG]
   

Сподели: