Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Помош околу адворд купон

Дискусија во форумот 'Интернет Маркетинг дискусија' започната од darky, 13 Април 2015.

1. darky

darky Активен член

Зачленет:
    26 Февруари 2012
    Мислења:
    148
    Допаѓања:
    74
    Првпат пробувам адворд кампања откако добив 100$ купон од адвордс.
    Фино си ги платив потребните 25$ кои се потребни за активирање на купон и откако го вметнав кодот следуваше...
    Код:
    We're sorry, you're not eligible for this promotional code for the following reason: Your billing address doesn't match the country or region specified in the offer details.
    Прашањето ми е, има ли можност овие купони да се валидни за нашата држава и дали има некоја финта billing address да се стави САД или Канада, пр. со VCC или слично како би можеле и ние да ги користиме?!

Испаднав скров зелен околу адворд купоните, т.е овие 25$ ќе ми заминат безвезе пошто планирав да тестирам повеќе адсет и киворди...

Секоја сугестија е добродојдена...

2. GORSO

GORSO Нов член

Зачленет:
    19 Март 2014
    Мислења:
    21
    Допаѓања:
    2
    треба да си знаел дека секоја земја има посебен купон, ако си користел амерички купон за македонија нема да работит нормално колку шо знам и нема купони за македонија јас последно време работам со адвордс , работев и со бинг ама пошо немам vcc сеа за него се откажав.

Сподели: