Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

[Помош] Фејсбук апликаци

Дискусија во форумот 'Facebook' започната од Martinovski, 13 Ноември 2012.

 1. Martinovski

  Martinovski Администратор

  Зачленет:
  21 Декември 2011
  Мислења:
  154
  Допаѓања:
  32
  Здраво, можеби некој од членовите знае, можеби никој не се бави со фб апликациите. Ми треба помош околу овие чуда. Стварно не можам да разберам како работат. Ми треба да направам апликација за страна на која има „лајк“ копче, и кога некој член ќе кликне лајк, автоматски лајкуваното да го споделува на неговиот тајмлајн, пример:
  Име и презиме likes an article on именаапликација...
  или
  Име likes a link on бла бла...

  Дали има некои посебни подесувања околу ова?

  Фала.
   
 2. BigBull

  BigBull Активен член

  Зачленет:
  1 Март 2012
  Мислења:
  193
  Допаѓања:
  68
  Професија:
  Газда
  Па автоматски се споделува статијата на неговиот профил кога кликнува лајк.
   
 3. Martinovski

  Martinovski Администратор

  Зачленет:
  21 Декември 2011
  Мислења:
  154
  Допаѓања:
  32
  Друже, да беше така, немаше да пишувам џабе, не работи, пробам милион пати, милион комбинации... многу ме мачи овој дел кога ќе дојде.
   
 4. BigBull

  BigBull Активен член

  Зачленет:
  1 Март 2012
  Мислења:
  193
  Допаѓања:
  68
  Професија:
  Газда
  Јас го имав овој плагин на мојот вордпрес сајт и кога некој ќе кликнеше лајк автоматски се објавуваше на негвоиот ѕид дека ја лајкнал таа и таа статија.
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
   
 5. antisec23

  antisec23 Баниран

  Зачленет:
  3 Јуни 2012
  Мислења:
  66
  Допаѓања:
  9
  Професија:
  Programing
  и јас го користам тој плагин и сум задоволен :thumbsup:
   
 6. Martinovski

  Martinovski Администратор

  Зачленет:
  21 Декември 2011
  Мислења:
  154
  Допаѓања:
  32
  Средив, нема потреба од плагини и слично, кога ќе си го средиш рачно со кодовите од фб, нема поубаво, сепак ви благодарам на предлозите, јас би ви предложил да ја користите дебаг алатката на фб, ептен корисна ствар. Поздрав.
   
  На Bojan му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: