Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

[Помош] Да одредиме цена.

Дискусија во форумот 'Кафе Муабет' започната од Аце, 17 Септември 2013.

 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Планирам да отворам секција тука на форумот за продавање на YouTube views. Прегледите нема да бидат мобилни, значи дека ќе бидат time watched views.
  Retention views = 80-90% гледано (во завсност од времетраењето на видеото).

  Поради тоа што оваа услуга што ќе ја нудам ќе биде одлична за оние кои исто така продаваат предлагам да ми дадат совет за цена или пакети како би сакале да биде.
  Пример:

  10,000 прегледи = 6$
  50,000 прегледи = 25$
  и така натаму.

  Значи одредете суми за следниве пакети (не мора сите):
  10k, 25k, 50k, 75k, 100k, 200k, 500k, 750k

  Се надевам на разумни цени од ваша страна, исто како вие да нудите ваша услуга и сега сакате да ја одредите цената.
   
  На FilipD, kiko и Dimemk им се допаѓа ова.
 2. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Како што гледам по другите форуми иде по 1$ за 1к мислам дека таа цена е прифатлива... Али сепак ти си знаеш најдобро :)
   
 3. kiko

  kiko Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  278
  Допаѓања:
  106
  Мислам дека е добро за 10k 5-8$ па понатака 25k 15-20$,50k 25-30$, 75k 50-60$,100k 75-80$, 200k 150-160k, 500k 220-230$, 750 од 300$ па натака, али ти си знаеш ако ја продаваш на нас би можел поевтино ако сакаш :p
   
 4. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866

  Абе за странци така правам, зборев за услуга тука која некој може да ја купи и да ја препродава со +профит.
   
  На kiko му/ѝ се допаѓа ова.
 5. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Епа колку можеш да ја спуштиш цената ?
   
  На dreamer му/ѝ се допаѓа ова.
 6. default

  default Истакнат член

  Зачленет:
  14 Јуни 2012
  Мислења:
  248
  Допаѓања:
  130
  Отрплика како што гледам вака се цениве..

  10к = $6
  20к = $12
  50к = $28
  100к = $50
  250к = $100
  500к = $200
  750к = $280
   
  На Аце му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Цените на default беа блиски до моите така да фала за предлозите. Сега уште да отвориме тема :)
   
  На default му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Seophisticated

  Seophisticated Истакнат член

  Зачленет:
  4 Ноември 2011
  Мислења:
  196
  Допаѓања:
  57
  Ако збориме за high retention views
  Мојата цена е $1.5 за 1k views. Со попуст на нарачки над 30$, односно 1k=$1 и досега оди добро.
   
  На Аце и kiko им се допаѓа ова.

Сподели: