• После 10 години постоење, дојде моментот кога треба да се збогуваме! ИБиз ќе згасне на 1ви ноември 2021.

Pomos okolu sajt

AcikA

Член
Зачленет/а
11 јануари 2014
Мислења
7
Реакции
1
pomos baram okolu ovaj sajt da mi predlozite nesto,se uste se neam odleceno koja ppc kompanija da ja izberam dali adsense ili drugi i malce za blogot eve www.healthyliving-us.com vi blagodaram mnogu /
 

dorco

Активен член
Зачленет/а
26 јануари 2013
Мислења
361
Реакции
118
супер сајт, одлично изгледа.
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Среди си ја навигацијата... немаш ниеден линк. Статиите распредели ги по категории... Фитнес, Храна, Исхрана... Исто... нови трендовите за веб дизајн за 2014 има... меѓу нив е и сајто да нема слајдер како шо ти имаш...
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
Добар дизајн, само таа печурката во хеадер тргни ја. Тоа ти е халуциногена магична печурка, што секој втор американец знае.

Втората работа што ти е грешна, е што нити в навигација нити во сајбар го немаш менито. Мој совет ти е да го тргнеш ова мени
на негово место да ги поставиш категориите а ова мени да го симнеш доле во фоотер.

освен Адсенсе или евентуално Амазон, друго не ти останува. Евентуално да правиш некој фејк со ЦПА за некој кувар со рецепти.
 

AcikA

Член
Зачленет/а
11 јануари 2014
Мислења
7
Реакции
1
ви благодарам многу ,овој темплејт го најдов и го стаив ама проблем е што треба да одам да пипам таму по хтмл она ова да не го расипам иначе пробав да ја тргнам печурката ама си реков да не заебам работа неш ке тражам помош на ибиз ..
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
ви благодарам многу ,овој темплејт го најдов и го стаив ама проблем е што треба да одам да пипам таму по хтмл она ова да не го расипам иначе пробав да ја тргнам печурката ама си реков да не заебам работа неш ке тражам помош на ибиз ..

Oops! Google Chrome could not connect to www.healthyliving-us.com

Access a cached copy of www.healthyliving-us.com

изгледа више си заебал работа :)
 

AcikA

Член
Зачленет/а
11 јануари 2014
Мислења
7
Реакции
1
не,нешто во доменот пипав и расипав ама ке ми среди еден другар ,него сакав да ви кажам дека ме прифатија на адсенс ,еве ја сликата може сеа да ми објасните што како да направам да одам напред без пречки?
Ви благодарам многу
 

Атачменти

  • Untitled.png
    Untitled.png
    681.1 KB · Прегледи: 38

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
не,нешто во доменот пипав и расипав ама ке ми среди еден другар ,него сакав да ви кажам дека ме прифатија на адсенс ,еве ја сликата може сеа да ми објасните што како да направам да одам напред без пречки?
Ви благодарам многу

па нели ме праша ПМ и ти одговорив,

креирај релами во Адсенсе и кодот постави го на страна
 

pafpuf

Член
Зачленет/а
28 септември 2014
Мислења
3
Реакции
0
Купив домен и хост од хостгатор за 1 месец - бејби план. Според туторијалот што го гледав, после куик инстал се чека 2-4 часа. поминаа 4 часа сеуште не е средено. Совет?
 

Ilishev

VIP
Зачленет/а
11 јули 2013
Мислења
393
Реакции
237
Купив домен и хост од хостгатор за 1 месец - бејби план. Според туторијалот што го гледав, после куик инстал се чека 2-4 часа. поминаа 4 часа сеуште не е средено. Совет?
Намести ли доменот? Пошо одма се инсталира wordpressot (ако мислиш на wordpress инсталацијата)
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
Купив домен и хост од хостгатор за 1 месец - бејби план. Според туторијалот што го гледав, после куик инстал се чека 2-4 часа. поминаа 4 часа сеуште не е средено. Совет?
Провери дали ти е сетиран домејнот на ДНС од хостингот.
 

pafpuf

Член
Зачленет/а
28 септември 2014
Мислења
3
Реакции
0
noob. Ne sum rabotel wp. Probuvav da napravam web step by step spored tutorijal.
( bashka komjuterov ima konfiguracija ko nintendo od 97'. )
 
На врв Дно