Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Покер (freeroll турнири)

Дискусија во форумот 'Различни методи на заработка' започната од tool, 2 Август 2013.

 1. tool

  tool Член

  Зачленет:
  10 Ноември 2011
  Мислења:
  70
  Допаѓања:
  14
  Разни онлајн казина или сајтови/програми за играње покер имаат freeroll турнири.
  Во овие турнири секој може да се пријави бесплатно, без никаков влог и да добие пари како награда ако заврши добро место.
  Парите што ги добиваш од фрирол турнирот можеш да ги подигнеш веднаш (неколку страни не го дозволуваат ова) или со нив да играш на маси/турнири каде што се влегува со пари.
  Има стотици фрирол турнири секој ден од различни страни, можете да гуглате и да најдете повеќе. Сега ќе напишам нешто повеќе за DBGPoker каде што јас играм.

  На DBGPoker секој ден има турнири, скоро на секој саат. Време за пријавување на турнирот е еден час. Пример, ако турнирот почнува во 7:15, ќе можеш да се пријавиш на него од 6:15 до 7:14. По просек играат по 700-800 луѓе на секој турнир од кои 200 се афк, други 200 се почетници кои брзо ги губат парите. Не ми се точни бројкиве се разбира, но голем дел се афк и почетници, така да, секогаш остануваат само околу 300 играчи кои навистина играат.
  Првата награда на фрирол 50 турнирите е ~15 долари, втора ~9 долари итн...Има фрироли и од (вкупни добивки) 100 долари.
  За да можеш да подигнуваш пари, мораш прво да вложиш едно евро-две (кое пак ти го враќаат). Ова вложување е само еднаш колку да ти го потврдат акаунтот, после секое подигнување оди директно. Страната има и казино, па парите што си ги извадил од фрирол турнир можеш да ги изиграш и на рулет, кладење...

  Се надевам добро објаснив, иако нема многу за објаснување. Само регистрирајте се и играјте :)


  Јас веќе имам извадено околу 300 евра со неколку месеца играње. Лесно се вадат пари ако играш почесто и подобро. Скоро секогаш кога ќе добијам пари од фрирол турнир, ги играм на маса или рулет или со кладење. Тешко се прават многу пари без „коцкање“

  Играте вие некаде? На кои страни?
   
 2. omni

  omni Нов член

  Зачленет:
  24 Јануари 2013
  Мислења:
  24
  Допаѓања:
  1
  јас си играм со пари, не се замарам искрено со овие "Freeroll" зошто има преголема конкуренција. Првиот пат ко играв на ДБГ покер фрирол ми го суспендираја акаунтот па сега за да се зачленам пак мораше да креирам на име од мајками... така да избегнувај да играш фрирол на дбг.
   
 3. tool

  tool Член

  Зачленет:
  10 Ноември 2011
  Мислења:
  70
  Допаѓања:
  14
  Јас сум немал проблеми до сега со ДБГ. Немало причина да ме суспендираат, не сум користел повеќе акаунти или нешто слично.
  На почетокот малку играчи имаше на ДБГ лајв покерот па лесно се правеа пари. А и сега кога има многу пак се прават лесно. Секој ден освојувам по некој долар на турнирите.


  Би избегнувал да играм на ДБГ ако најдам подобра :)
   
 4. Joco123

  Joco123 Нов член

  Зачленет:
  22 Октомври 2013
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  1
  А ние што не знаеме да играме покер ? кој ке не научи? :)
  Сакав да прашам, ако со мојот акаунт што ке го креирам, ако изгубам на freeroll турнирот, ке можам пак на некој друг да се закачам ? за да не ставам мои пари ?
   

Сподели: