Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Покани ги сите пријатели на твојата фејсбук страна со Javascript код

Дискусија во форумот 'Facebook' започната од Аце, 13 Ноември 2011.

 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Имаше повеќе javascript кодови кои можеше да ги поканиш сите пријатели во твојата страна но повеќето веќе не работат. Поради тоа што често користам голем број на пријатели да ги избирам сите мануелно би ми одзело многу време.
  Старите кодови веќе не работат па така новата верзија на Firefox не дозволува javascript во адрес барот па еве еден друг начин..
  Тестирано е на Firefox 8 и работи.

  Отворете ја вашата фејсбук фан страна и од десната страна имате “Invite Friends“.

  Откако ќе кликнете ќе ви се појави прозорец со вашите пријатели. Од менито изберете “Search all friends“ и скролајте надолу се додека не се покажат сите ваши пријатели.

  Потоа притиснете CTRL + SHIFT + K и ќе ви се отвори панел од Firefox најгоре.

  Ставете го овој код најдолу во местото за пишување и притиснете ентер:
  Код:
  elms=document.getElementById('pop_content').getElementsByTagName('li');
  for(var fid in elms){if(typeof elms[fid] === 'object'){elms[fid].click();}}
  Причекајте одредено време додека не се означат сите пријатели и потоа кликнете Submit (слика).

  Со ова скратувам многу време а се надевам и вас ќе ви биде од корист.
   
  На Chuck Norris му/ѝ се допаѓа ова.
 2. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Хехе ... браво за постов :D Со 3 клика ги повикав сите пријатели на мојата фејсбук како-блог страница :D
   
 3. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Тука сме да споделиме се со помош работата да биде поедноставна :))
   

Сподели: