Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Пиволенд собир

Дискусија во форумот 'Кафе Муабет' започната од dreamer, 19 Август 2013.

?

Собир на пиволенд

Poll closed 9 Септември 2013.
 1. За

  9 глас(а)
  100.0%
 2. Против

  1 глас(а)
  11.1%
Дозволени се повеќе гласови.
 1. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  Доколку не го најдов форумов немаше ни да знам за micoworkers ни за fiver и за ред други работи кој ми помогнаа за неполна година да заработам околу 500 евра. Со еден збор доколку не беше модераторот Аце, многумина од нас од интернет маркетинг ни "И" немаше да знаат што значи. Затоа предлагам сите фино лепо да го почастиме Аце некое пивце скариче или било што за време на пиволендот којшто оваа година ќе се одржи од 11-ти до 15-ти септември на Скопското Кале. Поздрав.
   
  На stefan_v и kiko им се допаѓа ова.
 2. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Тотално се слагам!
   
 3. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  Што бе го враќаат на старо место?
   
 4. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  Јесте да :D
   
 5. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Ми се допаѓаат вашите иницијативи за собири. +1.
   
  На FilipD му/ѝ се допаѓа ова.
 6. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  +1 ќе има
  :ziveli:
   
 7. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
 8. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Момци што решивте ќе правиме еден собир?
  Јас Среда идам за Скопје и ќе бидам се до Петок.
   
 9. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  Мислам од тие три дена (среда, четврток, петок) најубава програма има во четврток . Предлагам тој ден да се собереме :)
   
 10. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Момци кој е заинтересиран за еден убав ИБиз “ручек“ нека ме контактира по ПП со ваше бројче.
   
 11. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  ова ручек во наводници ми делува сумљиво :)
   
 12. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Затоа се тука и наводниците..../jk
   
 13. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  Некој касно видел... иначе можеше денес да го свртиш пола скопје :D
  Битно се видофме, испивме по едно пиво... Па за другото нареден пат :D
   
  На dreamer и Аце им се допаѓа ова.
 14. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  да, а и кога видов истураше така да... следнечи пут :D
   
 15. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Што би рекле некои така: Времето не беше на наша страна, така да здравје ќе има во иднина нешто по-организирано.
   
  На dreamer му/ѝ се допаѓа ова.
 16. vinicanec

  vinicanec Нов член

  Зачленет:
  6 Септември 2013
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  Јас секако неможам да идам на пиво фестот па се надевам дека ке бидам слободен за наредниот собир поздрав друштво
   

Сподели: