Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Pinterest

Дискусија во форумот 'Интернет Маркетинг дискусија' започната од mkadult, 6 Февруари 2015.

 1. mkadult

  mkadult Нов член

  Зачленет:
  31 Јули 2013
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  0
  Освен Adsense, дали некој има искуство со Amazon или CPA на трафик од Pinterest.
   
 2. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  Јас имам една продавница за шминки која работи 90% од трафик од Пинтерест. Не е лошо а за ЦПА мислам дека тешко тоа, не сум пробал ама ми нема некако логика, претежно се жени тамо.
   
 3. mkadult

  mkadult Нов член

  Зачленет:
  31 Јули 2013
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  0
  Имаш ставено Амазон или си на Адсенсе?
   
 4. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  Амазон, ама не директно туку ги носам кај мене на страна па од тамо ревју на продукт па на амазон
   
 5. asus

  asus Член

  Зачленет:
  22 Октомври 2013
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  20
  Ја сеа почињам со Pinterest ама планирам да монтензирам со Adsense а за др мислам дека може ке биде добро да се монтензира со PPD например правиш блог со рецепти ке носиш посети таму нели од Pinterest и ќе ги прикачиш на некоја PPD страна книги со речепти може американките ке ги симњаат книгите.
   

Сподели: