Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Pin Presser - Pinterest Autoposter WP plugin

Дискусија во форумот 'Скрипти' започната од Аце, 9 Април 2012.

 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,020
  Допаѓања:
  848
  Доколку го следевте методот за Pinterest и сакате да започнете овој додаток ќе ви биде од корист. Всушност ваше е само да објавувате статии на вашиот Wordpress сајт. Додатоков го најдов денес и одма сакав да го тестирам дали всушност функционира, и навистина ме остави без зборови.
  [​IMG]
  Мало инфо:
  Код:
  So, What Does it Do?
  - Autoposts from WordPress to Pinterest. Nice!
  - Allows users to pin the pictures on your site to Pinterest. Very Nice!
  - Embeds your URL on the picture, so that when it is shared it will point back to wherever you want. Crazy Nice!
  So, you can just go trigger happy uploading pics to your site and they will automatically (if you want) get posted to your Pinterest account. This will get you exposure and hopefully get your pins noticed. I am not saying you should go and spam, that would be naughty!

  Pin Presser сајтот каде што се продава овој додаток:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  Симнете го Pin Presser додатокот:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
   
 2. Nikola

  Nikola Нов член

  Зачленет:
  19 Декември 2011
  Мислења:
  64
  Допаѓања:
  1
  Професија:
  WEB Designer, HTML& CSS, Joomla & WordPress
  Аце види провери уште еднаш фајлот зашто јавува некоја грешка при одпакување???

  Таман сега ќе го пробаме со методот за Pinterest
   
 3. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,020
  Допаѓања:
  848
  Сменет е линкот. Кога додаваш профил во подесувањата вади грешка во header-от ама функционира како што треба.
   
 4. Depeche

  Depeche Нов член

  Зачленет:
  2 Декември 2013
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  5
  Работи ова уште?
   

Сподели: