Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Партнер за СЕО бизнис

Дискусија во форумот 'Градење линкови' започната од Chuck Norris, 9 Јануари 2012.

 1. Chuck Norris

  Chuck Norris Активен член

  Зачленет:
  28 Декември 2011
  Мислења:
  250
  Допаѓања:
  33
  Здраво,

  Ми треба некој партнер со кого би можеле да започнеме СЕО бизнис.
  Од партнерот потребно ми е да знае кој софтвер е најисплатливо да го купиме, да знае целосно да го среди и се што треба околу него а продажбата на голем број на backlinks ќе е моја работа, односно јас ќе се грижам за продажбата а тој ќе треба само да гради backlinks.
  Пожелно е личноста да има и Пејпел иако јас имам веќе.
  Трошоците околу софтверот, креирање на веб-страна и слични трошоци ќе ги делиме 50/50 исто како и заработката.

  Подоцна или уште на самиот почеток би можеле овој бизнис да го прошириме со други СЕО дејности...

  Доколку има некој кој е заинтересиран пишете во темава или евентуално по ПП.

  Благодарам :)
   
 2. Zeratul

  Zeratul Член

  Зачленет:
  15 Март 2012
  Мислења:
  91
  Допаѓања:
  16
  Професија:
  Интернет Маркетинг и СЕО
  Ако имаш клиенти веднаш да почнеме...
   

Сподели: