Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Партнер во онлајн бизнис

Дискусија во форумот 'ИБиз WebStart дискусија' започната од snoopy23, 27 Јули 2016.

 1. snoopy23

  snoopy23 Нов член

  Зачленет:
  18 Јуни 2014
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  0
  Здраво,
  веќе некое време сакам да започнам со онлајн бизнис независно дали тоа ќе е афилејт, адсенс, фејсбук. Значи ми треба личност со која ќе ги делам истите ставови и нормални има познавања од оваа област.
  Кога станува збор за партнерство значи и делиме 50/50 и приходи и давачки...
   
 2. AleksandarJ

  AleksandarJ Активен член

  Зачленет:
  18 Април 2014
  Мислења:
  263
  Допаѓања:
  97
  Професија:
  Article writer
  И јас имам слична идеја, само што не знам колку сум спремен да инвестирам пари. Време можам да инвестирам (иако и тоа е лимитирано). Сепак не би влегувал во нешто што можеби нема да донесе никаков профит. Отворив еден сајт ама стои така со триестина статии на него. Не инвестирав никогаш во реклами и можеби тоа е грешката.
   
 3. snoopy23

  snoopy23 Нов член

  Зачленет:
  18 Јуни 2014
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  0
  Тогаш можеме да соработуваме...
   
 4. AleksandarJ

  AleksandarJ Активен член

  Зачленет:
  18 Април 2014
  Мислења:
  263
  Допаѓања:
  97
  Професија:
  Article writer
  Да. сега уште малку ставам vacation mode :) (во моментов сум затрупан со работа морам да ја исчистам пред одмор) па од септември може.
   
 5. vlatkom

  vlatkom Нов член

  Зачленет:
  4 Април 2014
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  2
  Mi treba partner za rabota na veb sajt
   

Сподели: