Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Оф - топик

Дискусија во форумот 'Кафе Муабет' започната од stefan_v, 14 Јули 2013.

1. asus

asus Член

Зачленет:
    22 Октомври 2013
    Мислења:
    45
    Допаѓања:
    20
    Фала многу за PC е обична 2D со 3-нивоа али коа е за потпис мора :)

2. Goranski

Goranski Истакнат член

Зачленет:
    2 Април 2013
    Мислења:
    961
    Допаѓања:
    652
    Другар ми сите вакви проекти за факс ги направи преку Fiverr :) исто имаше за Unity и ме замараше мене, најде човек на фивер и му среди за еден ден.

На asus му/ѝ се допаѓа ова.
  3. asus

asus Член

Зачленет:
    22 Октомври 2013
    Мислења:
    45
    Допаѓања:
    20
    Најдовме на фивер башка македонец се договоривме до 8 ми да е готов другарот што работиме заедно му нарача и чекаме и ја зборев со него и рече готово се е ок и еве уште си чекаме а човекот никаде го нема :mad: ама македонец ако не те заебе нема кој :)

4. Goranski

Goranski Истакнат член

Зачленет:
    2 Април 2013
    Мислења:
    961
    Допаѓања:
    652
    Следниот пат немој.

5. kon

kon Истакнат член

Зачленет:
    12 Ноември 2011
    Мислења:
    1,195
    Допаѓања:
    320
    Професија:
    Графички Дизајнер
    Такви сме бе... на Индиец му дај ти заврше работа, подобро ќе биде, отколку Македонец.

6. AleksandarJ

AleksandarJ Активен член

Зачленет:
    18 Април 2014
    Мислења:
    263
    Допаѓања:
    97
    Професија:
    Article writer
    Е па сега немој да бидете такви, можеби нешто се случило (башка Нова Година и Божиќ бепе периодов јас едвај се снајдов). Јас работам со неколку Македонци па никогаш не сум ги извисил ниту пак тие ме извисиле мене :)

7. asus

asus Член

Зачленет:
    22 Октомври 2013
    Мислења:
    45
    Допаѓања:
    20
    И јас соработувам со Македонци ама за мене коа ке кажам ќе ја завршам работата ја завршувам добро е дека ја направив играта ќе има потпис само лошото е дека платив 900% поскапо пошто во последен момент :(

На AleksandarJ му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Goranski

Goranski Истакнат член

Зачленет:
    2 Април 2013
    Мислења:
    961
    Допаѓања:
    652
    јас избегавам да соработувам со македонци, од вкупно 13 македонски клиенти за Web и оптимизација, ги намалив на 4. Другите не заслужуваат да работат со мене дека се сељаци и мислат дека ако ти платат се главни и знаат се. Со такви глупаци одбивам да работам од принцип што ке им завршиш огромна работа/ги рангираш на Google први а они ти вадат некој замерки глупи што немаат никаква врска со подигање на нивниот бизнис. Во мојот случај стварно не ми е битно дали ке заработам од нив, битно ми е да имам една професионална работна околина и однос со клиентите. Имам клиент што врска нема со онлајн маркетинг ама човекот си признава и остава се на мене, додека другите "газди" мислат дека се главни пошто имаат пари, а уствари се ропаци тешки....

На kon, bybogames и asus им се допаѓа ова.
  9. FilipD

FilipD Активен член

Зачленет:
    4 Мај 2013
    Мислења:
    220
    Допаѓања:
    78
    Golem profesionalizam e da mu zemesh na dete pari za rabota koja ubavo ste se dogovorile, trebalo da ja napravish se po dogovorot... i ti na dead line-ot se odkazhuvash i vrajkjash samo pola od parite poshto si napravil nekoj kampanja koja nema nikakov rezultat. :)

Makedonci... ;)

10. kon

kon Истакнат член

Зачленет:
    12 Ноември 2011
    Мислења:
    1,195
    Допаѓања:
    320
    Професија:
    Графички Дизајнер
    Исто е и за дизајн, како фриленсер. Акл немат у главата ќе ми расправат прикаски кое како се работе :D

11. asus

asus Член

Зачленет:
    22 Октомври 2013
    Мислења:
    45
    Допаѓања:
    20
    Здраво сакам да ве прашам нешто во врска со блоггер и адсенсе имам акаунт на blogger.com постар од 6 месеци сакам сега да почнам со аденсе и рекламите да ги поставам на блог којшто ќе го направам разбрав нешто дена блогот морал да биде постар од 6 месеци за да може да се постават реклами е сега не ми е јасно ако направам нов блог за адсенсе дали ке можам да поставам одма реклами или ке треба да чекам 6 месеци?

12. AleksandarJ

AleksandarJ Активен член

Зачленет:
    18 Април 2014
    Мислења:
    263
    Допаѓања:
    97
    Професија:
    Article writer
    Пред две години си отворив блог на blogger. Во првите четири дена објавував по еден оригинален текст дневно. Четвртиот ден аплицирав за Adsense и после 24 часа ми одобрија. Други читам имале проблеми така да не знам стварно.

13. Ilishev

Ilishev VIP

Зачленет:
    11 Јули 2013
    Мислења:
    393
    Допаѓања:
    238
    Професија:
    SEO Consultant
    Малку Оф-Топик на сметка на Аце :D
    Абе логото у пеинт ли го правеше :D

На Goranski и Аце им се допаѓа ова.
  14. Аце

Аце Ordinary guy.

Зачленет:
    9 Септември 2011
    Мислења:
    2,035
    Допаѓања:
    866
    Да, најдов на гугл транспарент јајца и ги закачив. /јк
    Старо е ова уште кога го имавме стариот форум дизајн :) Треба редизајн да правиме...

15. alphapack

alphapack Нов член

Зачленет:
    3 Септември 2015
    Мислења:
    8
    Допаѓања:
    0
    Што е работава со форумов бе? Слабо активност ко да има :p

16. AleksandarJ

AleksandarJ Активен член

Зачленет:
    18 Април 2014
    Мислења:
    263
    Допаѓања:
    97
    Професија:
    Article writer
    Сите прават пари нема време за муабети:)

На POWER, kiko и alphapack им се допаѓа ова.
  17. dreamer

dreamer Активен член

Зачленет:
    3 Мај 2012
    Мислења:
    291
    Допаѓања:
    94
    Професија:
    3D Modeling
    Сите се по одмори :p

18. Ilishev

Ilishev VIP

Зачленет:
    11 Јули 2013
    Мислења:
    393
    Допаѓања:
    238
    Професија:
    SEO Consultant
    Никој не отвара некоја нова дискусија... Се поставуват банални прашања кој веќе се поставени по 5-6 пати а одговорите на сите се исти :) Имаше повеќе дискусија пред година време т.е повеќе галама се дигаше околу Абдејтиве - СЕО, споделување на некои корисни совети и слично :)
    За да биде повеќе атрактивен и да има повеќе активност форумот треба неговите членови да поставуваат нови теми и слично... Овде во последната година има отворено најмногу 50 теми и тоа 40 се со наслов Здраво|Поздрав :)
    Дај не се срамете поставете по некое ново истражување што сте направиле последниот месец или година дена или пак поставете некое туторијалче...

На Аце и Goranski им се допаѓа ова.
  19. AleksandarJ

AleksandarJ Активен член

Зачленет:
    18 Април 2014
    Мислења:
    263
    Допаѓања:
    97
    Професија:
    Article writer
    Сега ми е јасно зошто имав толку порачки на мојот гиг - ќе напишам 25 постови на вашиот форум за 5 долари. Ама ми здосади па го укинав:)

Сподели: