Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Оф - топик

Дискусија во форумот 'Кафе Муабет' започната од stefan_v, 14 Јули 2013.

 1. asus

  asus Член

  Зачленет:
  22 Октомври 2013
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  20
  Фала многу за PC е обична 2D со 3-нивоа али коа е за потпис мора :)
   
 2. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  Другар ми сите вакви проекти за факс ги направи преку Fiverr :) исто имаше за Unity и ме замараше мене, најде човек на фивер и му среди за еден ден.
   
  На asus му/ѝ се допаѓа ова.
 3. asus

  asus Член

  Зачленет:
  22 Октомври 2013
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  20
  Најдовме на фивер башка македонец се договоривме до 8 ми да е готов другарот што работиме заедно му нарача и чекаме и ја зборев со него и рече готово се е ок и еве уште си чекаме а човекот никаде го нема :mad: ама македонец ако не те заебе нема кој :)
   
 4. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  Следниот пат немој.
   
  На asus му/ѝ се допаѓа ова.
 5. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Такви сме бе... на Индиец му дај ти заврше работа, подобро ќе биде, отколку Македонец.
   
 6. AleksandarJ

  AleksandarJ Активен член

  Зачленет:
  18 Април 2014
  Мислења:
  263
  Допаѓања:
  97
  Професија:
  Article writer
  Е па сега немој да бидете такви, можеби нешто се случило (башка Нова Година и Божиќ бепе периодов јас едвај се снајдов). Јас работам со неколку Македонци па никогаш не сум ги извисил ниту пак тие ме извисиле мене :)
   
  На asus му/ѝ се допаѓа ова.
 7. asus

  asus Член

  Зачленет:
  22 Октомври 2013
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  20
  И јас соработувам со Македонци ама за мене коа ке кажам ќе ја завршам работата ја завршувам добро е дека ја направив играта ќе има потпис само лошото е дека платив 900% поскапо пошто во последен момент :(
   
  На AleksandarJ му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  јас избегавам да соработувам со македонци, од вкупно 13 македонски клиенти за Web и оптимизација, ги намалив на 4. Другите не заслужуваат да работат со мене дека се сељаци и мислат дека ако ти платат се главни и знаат се. Со такви глупаци одбивам да работам од принцип што ке им завршиш огромна работа/ги рангираш на Google први а они ти вадат некој замерки глупи што немаат никаква врска со подигање на нивниот бизнис. Во мојот случај стварно не ми е битно дали ке заработам од нив, битно ми е да имам една професионална работна околина и однос со клиентите. Имам клиент што врска нема со онлајн маркетинг ама човекот си признава и остава се на мене, додека другите "газди" мислат дека се главни пошто имаат пари, а уствари се ропаци тешки....
   
  На kon, bybogames и asus им се допаѓа ова.
 9. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Golem profesionalizam e da mu zemesh na dete pari za rabota koja ubavo ste se dogovorile, trebalo da ja napravish se po dogovorot... i ti na dead line-ot se odkazhuvash i vrajkjash samo pola od parite poshto si napravil nekoj kampanja koja nema nikakov rezultat. :)

  Makedonci... ;)
   
 10. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Исто е и за дизајн, како фриленсер. Акл немат у главата ќе ми расправат прикаски кое како се работе :D
   
 11. asus

  asus Член

  Зачленет:
  22 Октомври 2013
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  20
  Здраво сакам да ве прашам нешто во врска со блоггер и адсенсе имам акаунт на blogger.com постар од 6 месеци сакам сега да почнам со аденсе и рекламите да ги поставам на блог којшто ќе го направам разбрав нешто дена блогот морал да биде постар од 6 месеци за да може да се постават реклами е сега не ми е јасно ако направам нов блог за адсенсе дали ке можам да поставам одма реклами или ке треба да чекам 6 месеци?
   
 12. AleksandarJ

  AleksandarJ Активен член

  Зачленет:
  18 Април 2014
  Мислења:
  263
  Допаѓања:
  97
  Професија:
  Article writer
  Пред две години си отворив блог на blogger. Во првите четири дена објавував по еден оригинален текст дневно. Четвртиот ден аплицирав за Adsense и после 24 часа ми одобрија. Други читам имале проблеми така да не знам стварно.
   
 13. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Малку Оф-Топик на сметка на Аце :D
  Абе логото у пеинт ли го правеше :D
   
  На Goranski и Аце им се допаѓа ова.
 14. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Да, најдов на гугл транспарент јајца и ги закачив. /јк
  Старо е ова уште кога го имавме стариот форум дизајн :) Треба редизајн да правиме...
   
 15. alphapack

  alphapack Нов член

  Зачленет:
  3 Септември 2015
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  0
  Што е работава со форумов бе? Слабо активност ко да има :p
   
 16. AleksandarJ

  AleksandarJ Активен член

  Зачленет:
  18 Април 2014
  Мислења:
  263
  Допаѓања:
  97
  Професија:
  Article writer
  Сите прават пари нема време за муабети:)
   
  На POWER, kiko и alphapack им се допаѓа ова.
 17. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  Сите се по одмори :p
   
 18. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Никој не отвара некоја нова дискусија... Се поставуват банални прашања кој веќе се поставени по 5-6 пати а одговорите на сите се исти :) Имаше повеќе дискусија пред година време т.е повеќе галама се дигаше околу Абдејтиве - СЕО, споделување на некои корисни совети и слично :)
  За да биде повеќе атрактивен и да има повеќе активност форумот треба неговите членови да поставуваат нови теми и слично... Овде во последната година има отворено најмногу 50 теми и тоа 40 се со наслов Здраво|Поздрав :)
  Дај не се срамете поставете по некое ново истражување што сте направиле последниот месец или година дена или пак поставете некое туторијалче...
   
  На Аце и Goranski им се допаѓа ова.
 19. AleksandarJ

  AleksandarJ Активен член

  Зачленет:
  18 Април 2014
  Мислења:
  263
  Допаѓања:
  97
  Професија:
  Article writer
  Сега ми е јасно зошто имав толку порачки на мојот гиг - ќе напишам 25 постови на вашиот форум за 5 долари. Ама ми здосади па го укинав:)
   

Сподели: