Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Оф - топик

Дискусија во форумот 'Кафе Муабет' започната од stefan_v, 14 Јули 2013.

 1. Bojan

  Bojan Член

  Зачленет:
  9 Март 2012
  Мислења:
  79
  Допаѓања:
  43
  Scam е ова.
   
 2. default

  default Истакнат член

  Зачленет:
  14 Јуни 2012
  Мислења:
  248
  Допаѓања:
  130
  Честит празник :D
   
 3. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  И на тебе и на тебе.. :D
   
 4. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Заинтересирани за интересна понуда за Pinterest бот!?
   
  На stefan_v му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  Ај да пишам и тука.. случајно некој да не сака
  Продавам карти за концертот на Цеца во Охрид на 1 Август.
  Цени:
  Партер - 500 ден.
  Трибина - 800 ден.
  Фан Пит - 800 ден.

  Праќам и во другите градови по карго...
  може да ме контактирате по ПП или на 077 766 967

  (Што би рекол Аце Affiliate Marketing во живо :D)
   
  На Copka1987 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Conan

  Conan Член

  Зачленет:
  30 Јануари 2013
  Мислења:
  81
  Допаѓања:
  37
  @ Nakolce:
  А, дали има да се купи некоја карта со која ќе може да се биде покрај Цеца ден и ноќ? ;)
  Ако има, која е цената?
   
  На kon и Ilishev им се допаѓа ова.
 7. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Точно е ова? Ако е, ќе земам 6-7 карти право :D
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
   
 8. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  Ќе мора аркан да го прашаш за тоа... Јас сум сеуште у рана фаза на продажба... тие карти у посебна фиолка се сместени :D
   
 9. Conan

  Conan Член

  Зачленет:
  30 Јануари 2013
  Мислења:
  81
  Допаѓања:
  37
 10. besy

  besy Истакнат член

  Зачленет:
  7 Јануари 2012
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  121
  Да ја освежам малце темава со адсенс реклама шо ја начекав на еден сајт, ахахаха.
  [​IMG]
   
  На stefan_v, Ilishev, dreamer и уште 1 член му се допаѓа ова.
 11. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Искрен си е човекот :D А мислам дека и треба добро да конвертира ...
   
  На stefan_v му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Костур

  Костур Активен член

  Зачленет:
  11 Септември 2012
  Мислења:
  248
  Допаѓања:
  77
  Јас оваа реклама му ја блокирав уште во јули. Ептен грдо изгледа. :)
   
 13. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Момци ај помош...
  Фонтот на Хром ми се промени у оваков:
  http://prntscr.com/58afi4
  И сакам да го сменам пошто ме страшно нервира, некое решение ?
   
 14. AleksandarJ

  AleksandarJ Активен член

  Зачленет:
  18 Април 2014
  Мислења:
  263
  Допаѓања:
  97
  Професија:
  Article writer
  options, more tools, encoding, unicode - utf 8
   
 15. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Не е до енкодинго... сите ги пробав...
   
 16. Professor

  Professor VIP

  Зачленет:
  10 Февруари 2014
  Мислења:
  58
  Допаѓања:
  30
  Употреби го првиот совет на секој Customer Care Service: "Please re-install" :D
   
  На kon му/ѝ се допаѓа ова.
 17. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Средено... Избриша го Хелветика фонтот и сега е средено :D
   
 18. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Да не има некој Skrill? Потребни ми се некаде до 5$ да бидат платени, ви плаќам на Пејпал или Банка.
   
 19. asus

  asus Член

  Зачленет:
  22 Октомври 2013
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  20
  Колеги да прашам дали некој се разбира случајно во Unity ми треба да се досреди една игрица крајниот рок ми е до утре вечер за факс ми е ако може некој да помогне би нарачал и гиг така да речеме :) ?
   
 20. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Обрати се на it.com.mk/forum мислам дека побрзо ќе ја средиш работата, знам има доста теми за Unity отворено. Интересно игричето? за Мобилни или PC?
   
  На asus му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: