Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Оф - топик

Дискусија во форумот 'Кафе Муабет' започната од stefan_v, 14 Јули 2013.

 1. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  Ако на некој му затреба за на факс... Нека каже слободно.
  Праќам по карго низ целава држава.
  https://www.facebook.com/kupibubica

  (Аце услуга им правам на луѓето.. Да не зимаат неисправни и неквалитетни)
   
 2. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Скапо бе ногу :D нема некоја посебна електроника у нив :D
   
 3. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  Нема нешто којзнае што... Ама се добро усовршени и звукот е 100% чист.
  Магнетите се нидиумски... со димензии кои нема шанси да се заглават во увото.
  Така да се си носи свое... Ако некој сака да купи нека ми пише пп... ке направиме попуст не е проблем :)
   
  На kon му/ѝ се допаѓа ова.
 4. kalco

  kalco Член

  Зачленет:
  28 Август 2013
  Мислења:
  64
  Допаѓања:
  19
  Професија:
  Experienced Web Developer
  ВО име на еден пријател кој се обиде да се регистрира но не успеа да го погоди прашањето за варификација, да си ја смените варификацијата или да ми ја кажете :)

  Фала многу пријатно
   
  На Аце му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866

  Изгледа премногу трик прашање имам ставено :)
  Пребарувач = Google
  Прелистувач = Firefox, Chrome, Opera...
   
 6. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  а прашањето е?
   
 7. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Не питај... :D
   
 8. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
   
 9. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Здраво дечки :)
  Во тек е гласањето за постерите што требаше да ги направиме на тема Безбедни и Сигурни млади.нет и ми треба ваша помош околу гласањето... Можете да гласате тука:

  http://imor.org.mk/programmes/SafeNet/contest.php

  Мојот дизајн е под реден број 5... Дете седи на табуретка и главата е заменета со прашалник..

  Фала премногу !!!
   
 10. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Гласано. :D
   
  На kon му/ѝ се допаѓа ова.
 11. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  гласано
   
  На kon му/ѝ се допаѓа ова.
 12. LaFea

  LaFea Член

  Зачленет:
  3 Ноември 2013
  Мислења:
  89
  Допаѓања:
  37
  гласано и од мене
   
  На kon му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Bubo

  Bubo Активен член

  Зачленет:
  16 Јули 2012
  Мислења:
  252
  Допаѓања:
  95
  Професија:
  Програмер и веб кодер
  Твој е постерот ?
   
  На kon му/ѝ се допаѓа ова.
 14. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Фала фала :D
  И за вас фала :D
  Да да, мој
   
 15. Bubo

  Bubo Активен член

  Зачленет:
  16 Јули 2012
  Мислења:
  252
  Допаѓања:
  95
  Професија:
  Програмер и веб кодер
  А Оливер го рекламира место тебе ?​
   
 16. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Немам појма, кој Оливер ?
   
 17. Bubo

  Bubo Активен член

  Зачленет:
  16 Јули 2012
  Мислења:
  252
  Допаѓања:
  95
  Професија:
  Програмер и веб кодер
  Или јас грешка видов или фејсбукот грешка покажа :)
   
 18. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Не знам тоа... освен ако не ми дава фри реклама :D
   
 19. Bubo

  Bubo Активен член

  Зачленет:
  16 Јули 2012
  Мислења:
  252
  Допаѓања:
  95
  Професија:
  Програмер и веб кодер
  Кога пиша ти во Creative Exchange истиот текст, кај мене излезе логото на оливер :) Затоа те помешав :D
   
 20. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  гласано :)
   
  На kon му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: