Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Оф - топик

Дискусија во форумот 'Кафе Муабет' започната од stefan_v, 14 Јули 2013.

 1. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  А ти мислеш јас не тражи прво на гугл ? И не ги проба тие решенија со change keyboards ?
   
 2. ZionPax

  ZionPax Активен член

  Зачленет:
  16 Јуни 2012
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  30
  [​IMG]

  Десен клик на таскбарот ;)
   
  На kon му/ѝ се допаѓа ова.
 3. tool

  tool Член

  Зачленет:
  10 Ноември 2011
  Мислења:
  70
  Допаѓања:
  14
  Не мислев на тоа. Убаво изгуглав и сега и порано кога јас го имав баш овој проблем.

  Или не знаеш да гуглаш, или си мрза :)
   
 4. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  @tool ok :D Ако ти си најдел начин, нема ли да биде поарно да ми го кажеш одколку да ми попуваш ? :D Оти очигледно јас не сум можел да го најдам начино на кој ти си си го решил проблемо

  ZionPax: http://prntscr.com/1kgut6
   
 5. BigBull

  BigBull Активен член

  Зачленет:
  1 Март 2012
  Мислења:
  193
  Допаѓања:
  68
  Професија:
  Газда
  пробај оваа:

  Go to Start > Run… type regedit. This will open up registry. Browse to HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\CTF\LangBar
  Here you will see
  1) ExtraIconsOnMinimized = 1
  2) Label = 1
  3) ShowStatus = 4
  4) Transparency= ff

  Out of these four options, ShowStatus is very important and it is responsible for actually showing the Language Bar on Taskbar. If you dont have this option set to 4, set it 4, close regedit browser, kill the process ctfmon.exe.
   
  На kon му/ѝ се допаѓа ова.
 6. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Направив и вака.. ама па го нема доле... ни у toolbars како @ZionPax шо покажа...
   
 7. BigBull

  BigBull Активен член

  Зачленет:
  1 Март 2012
  Мислења:
  193
  Допаѓања:
  68
  Професија:
  Газда
  Некоја добра програма за наоѓање на проксиња?
   
 8. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  http://ibiz.mk/threads/gptool.930/
  --- Надополнето, 17 Август 2013, Дата на објавување: 13 Август 2013 ---

  LOOL!
   
  На kon, sash, Marko и уште 1 член му се допаѓа ова.
 9. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Дизајнерски живот...

  https://vine.co/v/hnbJVX7heXP
  --- Надополнето, 16 Септември 2013, Дата на објавување: 14 Септември 2013 ---
  Јеооо ! Стигна ми мауспад-от шо сам си го дизајнирав :D
   

  Прикачени податотеки:

  На FiliP.D, dreamer, talevskiboss и уште 2 други им се допаѓа ова.
 10. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  Исти мауси имаме х6 :D
   
 11. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Не не... не е овоа X6-ка... овоа ти е обичен маус, само со додаток за дупол клик :D Имаше јас еден друг, прав Х6 беше :Р
   
 12. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  Пишува х6-60D... па сеааа не знам :D
   
 13. sash

  sash Член

  Зачленет:
  29 Јануари 2012
  Мислења:
  84
  Допаѓања:
  28
  Да се пофалам денес ми стигнаа $200 од Adworkmedia. Lifetime $503. Би можел повеќе ама сум најголема мрза на светот :rolleyes: ...

  [​IMG]
   
  На stefan_v, Аце, kon и уште 2 други им се допаѓа ова.
 14. Seophisticated

  Seophisticated Истакнат член

  Зачленет:
  4 Ноември 2011
  Мислења:
  196
  Допаѓања:
  57
  За малку ќе се задавев од смеење кога ја видов листава! ХАХАХА
  Позиција 14...
  Поактивен од повеќе наши медиуми :p
  http://www.alexa.com/topsites/countries/MK
   
  На talevskiboss му/ѝ се допаѓа ова.
 15. talevskiboss

  talevskiboss Активен член

  Зачленет:
  31 Јули 2012
  Мислења:
  341
  Допаѓања:
  172
  Има тема за ова, еве. Иначе браво. Сподели некоја информација како ги направи, кој методи ги користиш итн...
   
 16. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  Добро утро :D Сите сакаат пари а неќат да читнат нешто :)
   
 17. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  ИТНО ИТНО ИТНО ИТНО !!!! :D

  Дали ке сака некој да ми префрле на пејпал 11$ ке му пратам 10 евра на MoneyBookers...
  Заборавив да платам за домејн... :D
  Значи ми требаат точно 11... а не пејпал шо ке си земе провизија од 2.5 долара... затоа праќам +2 евра на скрил, заради провизијата :D

  Шо е можно по итно :D
  --- Надополнето, 9 Октомври 2013, Дата на објавување: 6 Октомври 2013 ---
  Колку вредат наште пари :D

  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
   
 18. Dimemk

  Dimemk Активен член

  Зачленет:
  9 Април 2012
  Мислења:
  254
  Допаѓања:
  39
  Професија:
  Бизнис-Информатичар
  Твој е think? :)
   
 19. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  Тогаш на 14 место беше необух :D
   
 20. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652

Сподели: