Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Оф - топик

Дискусија во форумот 'Кафе Муабет' започната од stefan_v, 14 Јули 2013.

 1. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  OMG!
   
 2. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  друго е 301 а друго е 301+
   
 3. Bubo

  Bubo Активен член

  Зачленет:
  16 Јули 2012
  Мислења:
  252
  Допаѓања:
  95
  Професија:
  Програмер и веб кодер
  Па пред две години немаше 301+ :) Беа само 301 :D
   
 4. CofD

  CofD Активен член

  Зачленет:
  5 Декември 2011
  Мислења:
  202
  Допаѓања:
  28

  Да ама ова е заглавено на 301 т.е 301+ е :)
  [​IMG]
   
 5. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Ме збуни тоа без плусот. Иначе ептен заебано е.
  btw мојата (custom made) работна маса сликана со новиот HTC Desire X кој беше купен само од Fiverr.
  [​IMG]
   
  На FiliP.D, Milton, dreamer и уште 6 други им се допаѓа ова.
 6. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  За тоа на 301+ што стои можеби дека е прекратко видеото.

  Со среќа нека ти е се што си купил. :D
   
 7. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Фала да си купиш поубав!
   
 8. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  А бе луѓе кое програмче да го користам за правење на професионални (барем до некаде) клипчиња? Симнав торент, сони вегас видео ама нешто не бидуваше со лиценцата, дајте предлог некој?
   
 9. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Camtasia Studio...
   
  На dreamer му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Колман

  Колман Активен член

  Зачленет:
  5 Мај 2012
  Мислења:
  182
  Допаѓања:
  100
  Camtasia + Power director.
  Првото најчесто го користам за снимање на дестоп површината и минорни срредувања, а второто за се друго:D
   
  На dreamer му/ѝ се допаѓа ова.
 11. ZionPax

  ZionPax Активен член

  Зачленет:
  16 Јуни 2012
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  30
  Long story short, секој ден ми треба еден google account, ама верификацијата ми прави проблем.
  Знам имаше некои сајтови како замена за тел.бр, работат сеуште? Би можел некој да ми помогне да ги најдам?
  Освен тоа, дали да барам впн, и сл ствари или обично бесплатно vpn ке ми заврши работа?
   
 12. POWER

  POWER Активен член

  Зачленет:
  31 Декември 2011
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  48
  Професија:
  Web developer
  Еве ти: k7.net
  Се регистрираш, ти даваат број и го ставаш тој број онаму за верификација, бираш да ти се јават (а не смс) и тие се јавуваат, ова ја зачувува пораката и ја имаш на сајтот :)
   
  На ZionPax му/ѝ се допаѓа ова.
 13. tool

  tool Член

  Зачленет:
  10 Ноември 2011
  Мислења:
  70
  Допаѓања:
  14
  Кога сме веќе кај 301...

  [​IMG]
   
 14. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Не ви е чуден деновиве addmefast ? По 10 CPC ставам и пак едвај по 10 кликови ми носи. :/
   
 15. kiko

  kiko Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  278
  Допаѓања:
  106
  И на мене нешто ме зае*ава... некогаш кога лајкувам не ми дава поени.
   
 16. ZionPax

  ZionPax Активен член

  Зачленет:
  16 Јуни 2012
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  30
  Nope, не функционира, блокиран е бројот :(
   
 17. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Дечурлии здраво :D Веќе подолго време ми го нема language bar од taskbar на Windows 7... и неможам никако да најдам како да си ставам барче таму доле...

  http://prntscr.com/1karqc

  Решение некое ?
   
 18. BigBull

  BigBull Активен член

  Зачленет:
  1 Март 2012
  Мислења:
  193
  Допаѓања:
  68
  Професија:
  Газда
  А можеш да менуваш од англиски на македонски и обратно?
   
 19. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Можам, само ми го нема Lang-bar-от иначе со алт шифт можам
   
 20. tool

  tool Член

  Зачленет:
  10 Ноември 2011
  Мислења:
  70
  Допаѓања:
  14
  Проблемот ти е многу мејнстрим. Со гуглање уште во првиот резултат ти дава решение...
   

Сподели: