Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Оф - топик

Дискусија во форумот 'Кафе Муабет' започната од stefan_v, 14 Јули 2013.

 1. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Овде ќе се продолжи со оф-топик дискусијата. :)
  Наведените причини се во темата Отворање нови теми.
  Старата тема е овде.

  Поздрав
   
 2. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Не е тоа тоа веќе :p
   
 3. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Ех како не е тоа тоа. :D
  ПС Беше некој на ПивоФест/ќе иде?
   
 4. Колман

  Колман Активен член

  Зачленет:
  5 Мај 2012
  Мислења:
  182
  Допаѓања:
  100
  Јас ке си го чекам во Охрид пивофестов, не успеав да појдам до Прилеп
   
 5. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  Кога ќе биде во охрид пивофестот?
   
 6. Колман

  Колман Активен член

  Зачленет:
  5 Мај 2012
  Мислења:
  182
  Допаѓања:
  100
  Од 28ми до 31ви
   
  На besy му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  Август?
   
 8. kiko

  kiko Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  278
  Допаѓања:
  106
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  True story :D
   
  На kon и FiliP.D им се допаѓа ова.
 9. FiliP.D

  FiliP.D Активен член

  Зачленет:
  24 Септември 2012
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  79
  Да не знај некој кај можам да најдам фрее Counter Strike 1.6 Steam :D?
   
 10. Колман

  Колман Активен член

  Зачленет:
  5 Мај 2012
  Мислења:
  182
  Допаѓања:
  100
  Овај месец, Јули :D
   
 11. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Абе еден стим ти кошта не повеќе од 10 доларчиња :D не биди циција :D
   
 12. FiliP.D

  FiliP.D Активен член

  Зачленет:
  24 Септември 2012
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  79
  Абе не ми се давааат пари за стеам :p.Доволно пари потрошив на тастатури, мауси, мауспадови, слушалки :D.
   
 13. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Ц ц ц абе на Steam Summer Sale кој заврши пред неколку часа(а беше активен во времето кога пиша ти), беше 90 денари(цена на првиот ден а после и по неколку пати беше, денес беше 200 мислам). Значи колку еден чипс.

  Иначе јас на оваа распродажава си купив троа игри, али стварно беа поефтини од колку да ги земеш од бит пазар(незнам сега но пред неколку 4-5 години игра беше 100ка). :D

  Се менува цената од евра во долари со http://store.steampowered.com/?cc=us али мора картичка да користите, за словенски PayPal и македонски Skrill треба да одите http://store.steampowered.com/?cc=si => од македонија( http://store.steampowered.com/?cc=mk ) ако имате некои проблеми. :) Во Македонија Skrill го нема, па така ако сакате Skrill бирате земја Словенија.
  Работат е што за Steam 1€=1$ а како што знаеме, не е баш така и доларот помалку вреди, но и тоа значат поефтини игри.;)
  За да работи ова освен што прво треба да го смените пазарот(?cc=земјата), при пополнувањето на податоци за плаќањето да пошете исто за македонија само ќе ја изберете земјата каде сте го смениле пазарот за да работи ова. Иначе ќе ви бидат одбиени трансакциите.

  И лично, навистина мислам дека е претерување да не се купи игра кога е поефтина од пазар да ја купиш, и тоа оригинал. Плус ќе се знае дека не си читер. :D
   
 14. FiliP.D

  FiliP.D Активен член

  Зачленет:
  24 Септември 2012
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  79
  Штета, но сепак немаше да купам пошто немав картичка :confused:.Како и да е не сум читер. :p
   
 15. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Де бе, си можеш некој да прашаш да ти ја земе како подарок и после по стим да ти ја прати, или да се услужиш од некој другар или од семејството. :D

  Иначе незнам дали можеш да ја најдеш non-steam на steam, освен да додадеш non-steam игри преку steam, али незнам дали ќе ти покажува дека ја играш со steam (на некој админ ако ти проверува id-то).
  Не играм CS па затоа и трескам. :D
   
 16. FiliP.D

  FiliP.D Активен член

  Зачленет:
  24 Септември 2012
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  79
  Па види јас имав даонладирано стеам од нет..
  И кликнав add a non-steam game и го кладов кантерот ама не те кажва како стеам да играш.
  Само оригинал стеам кажва. :D
   
 17. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Еее епа затоа ќе си ја купиш, џабе беше, сеа е околу 480 денари.
   
 18. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Еден месец и више и сеуште стои 301+ на едно видео.
  Srsly YouTube?!
   
 19. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Многу е заебан во последно време! Многу!
   
 20. CofD

  CofD Активен член

  Зачленет:
  5 Декември 2011
  Мислења:
  202
  Допаѓања:
  28

  [​IMG]
   

Сподели: