Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Оф-топик - Стара

Дискусија во форумот 'Кафе Муабет' започната од Dimemk, 10 Јуни 2012.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. TheHarrabed

  TheHarrabed Нов член

  Зачленет:
  30 Март 2013
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  5
  Има ли некој квалитетен Add me fast макро за поени пример јутуб или фејсбук лајкови што и да било само да работи квалитено, ми треба за некој работи
  Ја барав на интернет но се што најдов не работи кој знае колку добро..
  Позз
   
 2. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  имаш на форумов туторијал како да направиш макро... па пробај си ја среќата.
   
 3. TheHarrabed

  TheHarrabed Нов член

  Зачленет:
  30 Март 2013
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  5
  Продава некој на themeforest?
  И ме занима дали се исплаќа, по коку се фаќа годишно?
  --- Надополнето, 12 Јуни 2013, Дата на објавување: 12 Јуни 2013 ---
  И кој се најдобри веб страни кој што нудат ти сервис да продаваш дизајни...
   
 4. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  се зависи од тоа колку добар дизајнер си, и колку добар концепт ке понудиш, се друго е релативно прашање, поготово на годишно ниво...

  сум немал искуство со нив....но со приватни клиенти да,

  што по просто и по брзо до испорака = по ефтино, и полесни заработени пари

  што повеќе труд и оргинален конецпт, толку повише можеш да заработиш, и си бара повеќе време и brain storming....
   
 5. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  момци како иде? се надеам се е океј. :) Јас моментално имам некои обврски кои ми одземаат голем дел од времето па затоа ќе биде потребно уште еден модератор да имаме на ИБиз покрај Стефан.
  Понеделник ќе бидам слободен па може да се направи еден групен чет и да си помуабетиме.
   
  На Nakolce и BigBull им се допаѓа ова.
 6. ZionPax

  ZionPax Активен член

  Зачленет:
  16 Јуни 2012
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  30
  Наградени сте со трофејот: Една година член :gangnam:
   
 7. Bubo

  Bubo Активен член

  Зачленет:
  16 Јули 2012
  Мислења:
  252
  Допаѓања:
  95
  Професија:
  Програмер и веб кодер
  Момци.. Имам проблем со компјутерот.. Моментално сум вклучен од Safe mode.. Значи пред да се уклучи Windows-от, на мониторот не покажува ништо.. а компјутерот се уклучува.. Значи го слушам звукот дека се уклучил компјутерот, а мониторот ми е црн. Некое чааре ?
   
 8. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  пробај од сејф мод да го избришеш драјверот за графичката
   
 9. Bubo

  Bubo Активен член

  Зачленет:
  16 Јули 2012
  Мислења:
  252
  Допаѓања:
  95
  Професија:
  Програмер и веб кодер
  Се управи.. Фала многу <3
  --- Надополнето, 17 Јуни 2013, Дата на објавување: 16 Јуни 2013 ---
  [​IMG]

  Еве како се билдат мислења :) Сликата ми е од поодамна сликана, па си расчистував bookmarks денес и ја сретнав :)
   
 10. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  Да сум на местото на Аце ќе направам таму да не се бројат постови.
   
 11. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  Зошто?
   
 12. Bubo

  Bubo Активен член

  Зачленет:
  16 Јули 2012
  Мислења:
  252
  Допаѓања:
  95
  Професија:
  Програмер и веб кодер
  Можеби затоа не си на неговото место :)
   
 13. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Го сретнав ова и беше средено. Нареден пат наместо screenshot добро би било да ги пријавиш мислењата ;).
  Околу тоа со мислењата да се бројат или ќе стои како што е сега.
   
 14. Bubo

  Bubo Активен член

  Зачленет:
  16 Јули 2012
  Мислења:
  252
  Допаѓања:
  95
  Професија:
  Програмер и веб кодер
  Ова го сликав да се нашалам :) Не смее така да прави ?
   
 15. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Па не со оглед на тоа што членовите се 4+ месеци регистрирани пред спамерот, што е nonsense.
   
 16. TheHarrabed

  TheHarrabed Нов член

  Зачленет:
  30 Март 2013
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  5
  ХАМе прифатија, леле колку сум само среќен, само некој кој е моментално активен да ми одговори на прашањето таму и ќе бие во ред:)
   
 17. Korunovski

  Korunovski Активен член

  Зачленет:
  4 Март 2013
  Мислења:
  34
  Допаѓања:
  11
  Да не му се има на некој друг направено на лаптоп да кочи кога е на десктоп а да не можи да се кликни ништо освен да се мрда со маусот. После некое време се откочува откако треба да маниш End process на некоја стопирана програма
   
 18. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  формитариај и ко нов ке ти биде :eek:
   
 19. TheHarrabed

  TheHarrabed Нов член

  Зачленет:
  30 Март 2013
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  5
  Знае ли некој како да направам залепено мени во блогер платформата?
  Направив еден темпејт но сакам и залепено мени да има.
  Има еден начин преку видгет ИД но кај мене е сместено како видгет па затоа не можам. Ако може некој нека ми помогне после ќе постирам за кој дизајн се работи сега сум нешто зафанат.
   
 20. Bubo

  Bubo Активен член

  Зачленет:
  16 Јули 2012
  Мислења:
  252
  Допаѓања:
  95
  Професија:
  Програмер и веб кодер
  Да не знае некој добро ВПС до 10$. Windows да е..
   
  На stefan_v му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели: