Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Оф-топик - Стара

Дискусија во форумот 'Кафе Муабет' започната од Dimemk, 10 Јуни 2012.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Seophisticated

  Seophisticated Истакнат член

  Зачленет:
  4 Ноември 2011
  Мислења:
  196
  Допаѓања:
  57
  Кај мене во просек стигаат за 2 дена. Не сум приметил каснење ниту еднаш на досега скоро 30 трансакции.
   
 2. POWER

  POWER Активен член

  Зачленет:
  31 Декември 2011
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  48
  Професија:
  Web developer
  Само сакам да те прашам, дали од кога ќе напишат они Completed од тогаш 2-3 дена или со се она чекање Pending кај нив на страна ?
   
 3. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  2-3 дена од коа е комплитед кај нив(време за кое банката ги префрла парите). :)
   
  На dreamer му/ѝ се допаѓа ова.
 4. POWER

  POWER Активен член

  Зачленет:
  31 Декември 2011
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  48
  Професија:
  Web developer
  Епа тогаш за 2 дена ми стигнаа парите првиот пат :)
  А еве вчера дојде Completed на вората па ќе видеме кога ќе стигнат
  --- Надополнето, 21 Мај 2013, Дата на објавување: 16 Мај 2013 ---
  Изгледа се урочив, првиот пат за 5 дена се на се, сега веќе 8ми ден ни а ни б од парите.
  Ама нема врска, они само нека стигнат :D
   
 5. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  не се замарај со времетраење, замарај се со цифрата која ти стига....
   
  На ZionPax и POWER им се допаѓа ова.
 6. Brapor

  Brapor Нов член

  Зачленет:
  25 Февруари 2013
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  1
  Koi se najkvalitetnite CPA sajtovi ?
   
 7. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  Perfly, Maxbounty, Adwork...
   
 8. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  нервози за сите пари :mad:
  [​IMG]
  4х4 = 12 фунти... доволно за едно искачање...
   
 9. ZionPax

  ZionPax Активен член

  Зачленет:
  16 Јуни 2012
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  30
  Истото и мене ми се случи... Барем не си изгубил многу пари ;)
   
 10. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  не бе не сум изгубил... Од прошлата недела 8 нарачки, сега 4... наредната уште 2 најмалце... и ете ги парите
   
 11. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  А да не си направил некоја сонителна работа, да си оставил несекајќи имејл адреса или да си им пратил некој клипче или страница или нешто слично, недозволено?
   
 12. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  Па така нешто е работата...
   
 13. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  Хаха е па кажи така а не да ме потресуваш :confused: Памет за друг пат.
   
 14. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  Ај наздравје, парите што ги заработував цел месец што се вика си ги зема Општина центар. Ми ја дигнаа колата која беше паркирана на необележан паркинг односно земја.
  За следен пат памет.
   
 15. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  А да не беа тие пари? :p
   
 16. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  Ќе се позајмев од негде... Трето нема.
   
 17. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Па од таквите како тебе човек нема кај да прошета :D Там ли се паркира :p
   
 18. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  сите се квалитетни
  де бе колку заработуваш месечно? дај да направиме една донација по 2-3$ секој член....
   
 19. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  Па прошлиот месец па и овој ќе бидам само на 2 клиента што ги имам...
  А од 20 ти натака почнувам по активно. Сега полагам матура имам за учење и немам многу време за да работам.
   
 20. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  само вие учите.....
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели: