Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Оф-топик - Стара

Дискусија во форумот 'Кафе Муабет' започната од Dimemk, 10 Јуни 2012.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Dimemk

  Dimemk Активен член

  Зачленет:
  9 Април 2012
  Мислења:
  254
  Допаѓања:
  39
  Професија:
  Бизнис-Информатичар
  Голем број од вас можеби и по насловот знаат веќе за што станува збор (доколку одобри администрацијата), тука ќе пишуваме се и сешто, на кој до шо му дошло, кој што ќе праве, и кој што праве.. како на пример јас одам да спијам, па сабајле ако е тука уште темата нека е со арно и се читаме :)

  BTW Утре тепа Шпанија :D т.е поручок :D
   
 2. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Се додека темите не ги нарушуваат правилата на форумот нема да бидат избришани, а и онака постовите во овој форум не се бројат :p.
   
 3. Dimemk

  Dimemk Активен член

  Зачленет:
  9 Април 2012
  Мислења:
  254
  Допаѓања:
  39
  Професија:
  Бизнис-Информатичар
  Епа не ни треба да се бројат тоа е одлично :D Да видиме всушснот колку се активни на некој начин и сакаат да бидат дел од форумот, пред се дружење па и совети и пофалби (од оствареното)

  Ете мене ми стигна утрово пинот од микроворкер и првите 10 долара и ја ги доби :D
   
 4. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Добро утро... :D Rise and Shine everyone :p
   
 5. Dimemk

  Dimemk Активен член

  Зачленет:
  9 Април 2012
  Мислења:
  254
  Допаѓања:
  39
  Професија:
  Бизнис-Информатичар
  ^ Шо биде направи ли видеото
   
 6. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Да ... па прати ти го :D
   
 7. Dimemk

  Dimemk Активен член

  Зачленет:
  9 Април 2012
  Мислења:
  254
  Допаѓања:
  39
  Професија:
  Бизнис-Информатичар
 8. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Па да де .. ама ја ти одговори у 3 :D
   
 9. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Кој гледа Се или Нешто ? Како се прозиваше такмичарката ? Стефанија се вика :D
   
 10. Dimemk

  Dimemk Активен член

  Зачленет:
  9 Април 2012
  Мислења:
  254
  Допаѓања:
  39
  Професија:
  Бизнис-Информатичар
  Да не ја женеш :D Пари да не зема :D
   
 11. POWER

  POWER Активен член

  Зачленет:
  31 Декември 2011
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  48
  Професија:
  Web developer
  АХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХ
   
 12. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Врте се топката, од кај знаеш :D
   
 13. Dimemk

  Dimemk Активен член

  Зачленет:
  9 Април 2012
  Мислења:
  254
  Допаѓања:
  39
  Професија:
  Бизнис-Информатичар
  Хаха, ќе видеме ајде :D
  Currently 24 Овие од peerfly ќе ме терат и утре да чекам за 20 души :D
   
 14. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Денеска ке те прифанат ... околе 3 саато очекувај :D Мош и 4
   
 15. Dimemk

  Dimemk Активен член

  Зачленет:
  9 Април 2012
  Мислења:
  254
  Допаѓања:
  39
  Професија:
  Бизнис-Информатичар
  Ништо тогај...ручок време е тоа, ништо фала им :D
   
 16. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Неможам да постигнам да ги завршам gigs на Fiverr, ги исклучив некои gigs и ги оставив тие со подолг период. :eek:
   
 17. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Мултимилијардер билионер
   
 18. Dimemk

  Dimemk Активен член

  Зачленет:
  9 Април 2012
  Мислења:
  254
  Допаѓања:
  39
  Професија:
  Бизнис-Информатичар
  Шо нудеш па ти ? :D Дај ќе помогнеме :D
   
 19. ZionPax

  ZionPax Активен член

  Зачленет:
  16 Јуни 2012
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  30
  Некое форумче слично на warriors forum?
  Имам една презентација за продавање, а спремам уште неколку книги за .нет профит, па ми треба добро место каде да ги продавам. :)
  П.с потребно е да можат обичните членови да објавуваат теми, не би сакал да плаќам за премиум пристап, само за да поставам некоја книга на продажба. :D
   
 20. Milton

  Milton Истакнат член

  Зачленет:
  17 Ноември 2011
  Мислења:
  360
  Допаѓања:
  133
  на warrior forum треба да креираш WSO.. а за да креираш WSO, треба да си активен учесник во дискусиите и да си етаблиран маркетер, барем во warrior круговите.
  едино.. можеш да се обидеш на http://forums.digitalpoint.com/
  таму се продаваат еден куп вакви работи.

  мада.. не сфатив баш, дали имаш книга за тоа како се прави профит од интернет или .NET програмирање? :)

  како и да е..
  кога веќе имаш мерак за пишување.. можеш да креираш мини-книга.. т.е. report кој би го давал бесплатно на твојот сајт/блог.
  јест дека е можда доста работа и ќе си има трошоци, за домејн и хостинг пред се.. ама ако успееш да го врзеш пријавувањето за download на report-от, со некој сервис како awebber, ондак ќе имаш листа од луѓе кои се интересираат за темата на која пишуваш. тогаш ќе генерираш leads, а кога имаш таргетирани leads, ондак ќе можеш многу лесно да им продаваш, не само твои производи, туку и туѓи, affiliate производи :)
   
  На ZionPax му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели: