Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Нудам работа за пишување артикли

Дискусија во форумот 'Услуги' започната од teodor, 26 Декември 2016.

 1. teodor

  teodor Нов член

  Зачленет:
  20 Ноември 2014
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  8
  Здраво :)

  Имам потреба од четворица за пишување артикли, па сакам да понудам работа на некои од форумов.

  Што е портребно:
  • Добро познавање на англиски. Предност ќе имаат тие што имаат имаат искуство со ова.
  • Јас ќе ви праќам готови артикли на англиски вие треба само да ги измените и да ги објавите на мојата веб страна (на вордпрес).
  • Секој ден треба да напишете (т.е измените) по 8 артикли.
  • Ми требаат луѓе кои што ќе можат ова да го работат редовно, секој ден од пон до нед. Оваа работа ќе биде постојана и на долг временски период.
  Со работа треба да се почне по можност од утре.
  Контакт по пп или на мејл...
  e-mail: [email protected]
   
  Последно изменето: 26 Декември 2016
 2. bagata

  bagata Нов член

  Зачленет:
  16 Јануари 2012
  Мислења:
  85
  Допаѓања:
  5
  Провери си mail
   
 3. AleksandarJ

  AleksandarJ Активен член

  Зачленет:
  18 Април 2014
  Мислења:
  263
  Допаѓања:
  97
  Професија:
  Article writer
  Провери email x2
   
 4. Conan

  Conan Член

  Зачленет:
  30 Јануари 2013
  Мислења:
  81
  Допаѓања:
  37
  Под менување на статиите веројатно мислиш на... реорганизација на текстот и евентуално промена на одредени зборови со соодветни замени.
  Дали сум во право?

  Ќе добиеш приватна порака.
   
 5. AleksandarJ

  AleksandarJ Активен член

  Зачленет:
  18 Април 2014
  Мислења:
  263
  Допаѓања:
  97
  Професија:
  Article writer
  Кај народот познато и како rewriting.
   
 6. Conan

  Conan Член

  Зачленет:
  30 Јануари 2013
  Мислења:
  81
  Допаѓања:
  37
  Токму така, тоа е вистинскиот термин.
   
 7. teodor

  teodor Нов член

  Зачленет:
  20 Ноември 2014
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  8
  Проверете си меил ви пратив одговор
   

Сподели: