Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Неограничено бесплатни AdWords ваучери!

Дискусија во форумот 'Google Adwords' започната од Аце, 15 Декември 2011.

 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,020
  Допаѓања:
  848
  Следете ги чекорите и секако искористете го додека работи :)

  Ви треба ова прокси да го подесите во Firefox или Chrome. Јас го користев Firefox затоа што имам инсталирано foxyproxy додаток.

  Додадете го ова прокси: host246.200-117-239.telecom.net.ar порт 8080

  Потоа одете на овој линк:

  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  Пополнете ја формата со некои фејк информации,

  - Име
  - Е-маил каде што ќе ви пристигне AdWords ваучерот.
  - Вебсајт
  - Број


  И да чистете колачиња, и кеш за секој нареден купон.
  Еве и видео како треба, се извинувам што нема песна, набрзина го закачив :p
  http://www.youtube.com/watch?v=pwTDHxPtB4o

  И да, еве го кодот, искористете го:
  79VL-LDUL-SQWU-EFTU-P23J

  Некаде 46-47$ иде за ваучер.
   
 2. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
 3. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,020
  Допаѓања:
  848
  Нема врска.
   
 4. Milton

  Milton Истакнат член

  Зачленет:
  17 Ноември 2011
  Мислења:
  360
  Допаѓања:
  133
  брилијантно!!
  се изнакликав купони!

  ах Аце, Аце, пак ме остаи без спање :)

  секоја чест за споделбата.
  пуно фала.

  се надевам утре ќе најдам време да пробам една кампања,
  да видиме како ќе повлече.
   
 5. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,020
  Допаѓања:
  848
  Ваучерите си се тука :) добро изрекламиран продукт = профит :)
   
 6. Seophisticated

  Seophisticated Истакнат член

  Зачленет:
  4 Ноември 2011
  Мислења:
  196
  Допаѓања:
  57
  Кај мене има некој проблем, пробав и со прокси и чисти колачиња, повторно истото.
  [​IMG]

  Ако извади некој повеќе купони нека пушти 1-2 во пп да видам дали ќе имам успех.

  Adwords многу се заебани со купониве во последно време. Бануваат се живо и диво и за најмала ситница. Башка прокси и колачиња не помагаат веќе за нови акаунти, туку мора свежо инсталиран browser зошто нивното колаче ги чита сите спецификации на прелистувачот и многу лесно открива дека е лажно прокси ако истиот прелистувач бил користен претходно. Споредува фонтови, историја, резолуција на екран, бла бла многу ситници.
  Затоа бидете екстремно претпазливи во секој можен аспект кога креирате нов adwords aкаунт.

  Досега ми имаат отидено преку 1000$ купони во вода зошто така ми ги банувале акаунтите како од шала. Единствено ми успеваше кога ги креирав акаунти од интернет кафе, и дури и на кампањите ставав нови линкови од нови сајтови, за да не ги поврзе со старите банувани акаунти преку линкот.
   
 7. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,020
  Допаѓања:
  848
  Дали го користеше тоа прокси горе што е? треба тоа да се користи... Иначе сеуште работи.
  Ти испратив неколку :)
   
 8. makedon4e

  makedon4e Член

  Зачленет:
  21 Ноември 2011
  Мислења:
  117
  Допаѓања:
  2
  Првин треба да направам кампања, па потоа да го искористам кодот?
  Дали се плаќа некој долар за активација на кодот?
   
 9. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,020
  Допаѓања:
  848
  Не, не се плаќа ништо, и додека ја креираш кампањата имаш кога ќе дојдеш во делот за плаќање најдолу имаш Enter Coupon Code, али можеш и откако ќе ја направиш да го внесеш во менито Billing.
  Избираш Manual payment и откако ќе се искористи ваучерот престанува кампањата.
  Ако некаде не ти е јасно пиши слободно.
   
 10. Milton

  Milton Истакнат член

  Зачленет:
  17 Ноември 2011
  Мислења:
  360
  Допаѓања:
  133
  @Seophisticated..
  и мене почна да ми прави проблем.. ми ја дава истава порака што ја имаш напишано и покрај тоа што чистам све од Firefox во последниот саат време.
  направив мал workaround до Start Private Browsing.
  ја имаш опцијата најнајгоре лево кај што пише Firefox (со стрелка надоле)
  од паѓачкото мени одбери: Start Private Browsing или Ctrl+Shift+P

  и кај мене бар, не ја јавува таа грешка.
  ама па послем пак треба да се вратам на нормално.
  па после пак да го вратам на Private Browsing...
  малце е зезанција...
  ама што да правиш... there's no easy money :)

  пробај, па стори абер што си напраил.
   
 11. Nikola

  Nikola Нов член

  Зачленет:
  19 Декември 2011
  Мислења:
  64
  Допаѓања:
  1
  Професија:
  WEB Designer, HTML& CSS, Joomla & WordPress
  Имам прашање во врска со креирањето на кампањи?

  Од како ќе креираш неколку кампањи со промотивните кодови дали има шанси после гугл да те казни и да види дека е некоја злоупотреба на промотивните кодови, да почни да ти го падни ранкот на сајтот или да не го индексира???

  Благодарам
   
 12. Kafka

  Kafka Активен член

  Зачленет:
  20 Ноември 2011
  Мислења:
  122
  Допаѓања:
  44
  можете ли да ми кажете која е најголемата вредност што може да се добие како вредност на воучер. зашто се судирам со проблем од типот да веке од сите банки имам искористено картички па ми треба што по вреден воучер...

  фала
   
 13. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,020
  Допаѓања:
  848
  Упс малце доцнам со одговорот :)
  100$ е највисокиот AdWords купон. Сега малце ме збуни со картичкиве, значи за да искористиш ваучер на Google AdWords не ти треба картичка. Потребен ти е само AdWords не постар од 14 дена и претходно да нема искористено ваучер (или купон).

  За разлика од гугл кај фејсбук е потребна верификација со картичка пред да го искористиш твојот купон.
   
 14. besy

  besy Истакнат член

  Зачленет:
  7 Јануари 2012
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  121
  Дали проксиво сеуште работи? кај мене не работи :noes:
   
 15. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,020
  Допаѓања:
  848
  Проксито работи исто така и страната, пиша Gracias но не ми стигна порака на 10minutemail.
   
 16. POWER

  POWER Активен член

  Зачленет:
  31 Декември 2011
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  48
  Професија:
  Web developer
  дали сеуште има купони?
   
 17. Seophisticated

  Seophisticated Истакнат член

  Зачленет:
  4 Ноември 2011
  Мислења:
  196
  Допаѓања:
  57
  Изгледа нема веќе купони. Штотуку пробав со 10 minute mail и со валиден gmail. Поминаа 20 минути и уште ми нема стигнато купон.

  Дали некој успеа да креира и да добие одобрување на кампања ?
   
 18. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,020
  Допаѓања:
  848
  Исто и мене, нема повеќе ваучери.
   
 19. Nikola

  Nikola Нов член

  Зачленет:
  19 Декември 2011
  Мислења:
  64
  Допаѓања:
  1
  Професија:
  WEB Designer, HTML& CSS, Joomla & WordPress
  Ме интересира ако веќе еднаш употребиш од ваучерите и ако се потроши, дали после нов можиш од истите што си генерирал да го употребиш пак или гугл ќе прај проблеми нешто???
   
 20. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,020
  Допаѓања:
  848
  На 1 google adwords акаунт 1 ваучер.
   

Сподели: