Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Неограничено AdCenter ваучери од 25$

Дискусија во форумот 'Платено огласување' започната од Аце, 27 Септември 2012.

 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,996
  Допаѓања:
  834
  Како да земете AdCenter ваучери од по 25$ и да ги искористите за PPC маркетинг/промоција.
  [​IMG]
  1. Одете на линков: https://advertising.microsoft.com/small-business/affiliate
  2. Пишете го точно мејлот каде што ќе ви биде испратен купон кодот.
  3. Откако ќе го добиете купонот најавете се на AdCenter акаунтот кој го креиравте.
  4. Потребно е да имате VCC за да го искористите кодот, доколку немате може да земете преку мојот доставувач види тема тука.
  Има и купон за 75$ но не сум сигурен дали уште работи.
  Купонот е: YSB76
  Значи се на се би требало да имате 100$ на вашиот AdCenter акаунт кои можете да ги искористите.
   
  На stefan_v и kon им се допаѓа ова.
 2. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Го додадов купонот и кај мене работи :)
   
 3. James Bond 007

  James Bond 007 Нов член

  Зачленет:
  8 Ноември 2011
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  5
  Проблем: This coupon won't work for your account's currency.

  Currency на акаунтот ми е долар, нели и валутата на купонот е во долари?
  Што ставивте кај вас? Под која држава се регистриравте?
   
 4. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Треба да имаш акаунт регистриран со Американска IP адреса за да ти го прифати купонот.
   
  На James Bond 007 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. antisec23

  antisec23 Баниран

  Зачленет:
  3 Јуни 2012
  Мислења:
  66
  Допаѓања:
  9
  Професија:
  Programing
  аце фалати брат да си здрав и жив.
   
 6. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,996
  Допаѓања:
  834
  Ти го избришав претходниот пост ќе ти одговорам. За да ги искоритиш тие 100$ ќе треба да додадеш картичка за верификација или VCC доколку имаш (види чекор 5 во првиот пост).
   
 7. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Кај мене ставив двата купона... немаше ги саботата вечерта... сега ке видам дали има неш...

  /едит: - нема ги 100$ :/
   
 8. antisec23

  antisec23 Баниран

  Зачленет:
  3 Јуни 2012
  Мислења:
  66
  Допаѓања:
  9
  Професија:
  Programing
  веке додадов Фала многу
   

Сподели: