Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Најновиот Google алгоритам е IM кошмар

Дискусија во форумот 'Интернет Маркетинг дискусија' започната од Milton, 24 Јануари 2012.

 1. aleksandar4o

  aleksandar4o Активен член

  Зачленет:
  7 Февруари 2012
  Мислења:
  415
  Допаѓања:
  187
  Али како ме еба овај update...сите акаунти на youtube ми се бановани заедно со блоговите на блогспот и сето тоа ме доведе во 1$-2$ моментална заработувачка на CPA..уф уф :google:
   
 2. BlackHat

  BlackHat Активен член

  Зачленет:
  22 Јуни 2012
  Мислења:
  132
  Допаѓања:
  52
  Ти реков јас пред некој месец дека Панда ќе направи лом, ти рече дека нема да влијае врз YouTube и се насмеа. :thumbsup:
   
 3. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Јас па гледам Аце снема го од фејсбук, иначе секој ден ми се фалеше... :D
   
 4. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Абе и мене ми го скинале домејнот за PPC(беше на .tk).
  Ми го пријавиле и отиде... Гледам уклучена кампањата а нема на PeerFly ништо, а ми наплаќаат. Ц ц ц и мене ме зафркнаа јако...
   
 5. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Brace yourself!
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
   
 6. Seophisticated

  Seophisticated Истакнат член

  Зачленет:
  4 Ноември 2011
  Мислења:
  196
  Допаѓања:
  57
  Тие .tk ѓубрињата ми имаа скинато 15 домена а јас си правам видеа без да проверам а гледам дека немам кликови ништо. после кога видов пцуев све живо и диво, морав да мењам линкови на 150 видеа
   
  На stefan_v му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Seophisticated

  Seophisticated Истакнат член

  Зачленет:
  4 Ноември 2011
  Мислења:
  196
  Допаѓања:
  57
  Fuck Google, Fuck Matt Cunts! Веќе баталив SEO, премногу hard work за мали пари, воедно нестабилен бизнис за инвестиција. Но ако сакате да добиете позитивни SЕО резултати, едноставно треба вештачки да ги рекреирате сите чекори што ги прави еден обичен посетител на вашиот сајт. Обичниот корисник лајкува, шерува, копира, 90% од времето споделува линкови без никаков anchor, споделува било каде, нема сајт што не би требало да споделувате линкови, освен порно лол. Исто така треба да го синхронизирате бројот на посетители со бројот на линкови кои ги градите секојдневно, па така ако имате 100 посети дневно од гугл, добро е да правите околу 5-10 линкови дневно. Ако имате помалку, тогаш уште помал сооднос, треба да почнете со 1 линк дневно и сл. Google сега работи со flags, па секоја неприродна активност рејза флег во системот и станувате мета на посериозен надзор.

  во главно срање е, барајте други методи кои се независни од монополи како гугл
   
 8. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Порано беше стабилен income. No more.
  Поарно е нешто друго да се фати. Откажете се од SEO. Веќе тешко нешто на што може да се влиае директно за подобра позиција.
   
 9. Bobby

  Bobby Нов член

  Зачленет:
  3 Септември 2014
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  објасни ми ги процентите 15, 20, 30% што?
   
 10. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  објаснува за сооднос на Exact Anchor Links, постот е малце стар и стварите се денес изменети.
  Главниот киворд би требало да ти е испод 10% од вкупниот број на линкови
  со се друго можеш да си играш, Јас во последно време избегавам да линкам на URL, советувам да се линка на Brand Name.
   

Сподели: