Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Најдобра банка за кеширање на чек од странство.

Дискусија во форумот 'Интернет Маркетинг дискусија' започната од FilipD, 4 Мај 2013.

 1. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Здраво на сите само што се зачленив на форумов па ми треба мала помош.
  Деновиве треба да ми стаса чек од RPM. Нешто како Адсенсе, не се многу пари па сакам да прашам во која банка ми е најдобро да ги подигнам парте ? Која ќе ми земе најмалце провизија и ќе ми исплат одма ?
  Ве молам да ми одговорите што е можно по детално. И дали треба да плајќам некој данок ?
  Сумата која треба да ја извадам е под 200 долари.
   
 2. besy

  besy Истакнат член

  Зачленет:
  7 Јануари 2012
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  121
  Сигурно ќе најдеш некоја информација повеќе на следниов линк
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
   
 3. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Одговорите се од минатата година... Па затоа започнав нова дискусија.
   
 4. Antonio

  Antonio Активен член

  Зачленет:
  3 Септември 2012
  Мислења:
  62
  Допаѓања:
  15
  оти не одбра преку paypal од rpm мене преку paypal исплаќаат
   
 5. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Па од пејпал не можеп мн пари да извадиш на картичка како што имам читано, а ја овој месец имам само 100 долара од RPM. А од следниот ќе идат повеќе па затоа морав преку чек. :)
   
 6. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  Незнам од кај го вадите тоа дека неможе многу пари да се повлечат од пејпал...
  Јас редовно си повлекувам пари и немало никаков проблем... Сумите идат и до 200 долари и пак нема проблеми
   
  На smartcat и POWER им се допаѓа ова.

Сподели: