Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

На кои компании активно работите?

Дискусија во форумот 'Различни методи на заработка' започната од talevskiboss, 25 Август 2012.

 1. talevskiboss

  talevskiboss Активен член

  Зачленет:
  31 Јули 2012
  Мислења:
  341
  Допаѓања:
  172
  Еве јас ќе почнам:
  -PeerFly ~ CPA
  -FileIce ~ PPD
  -FileFire ~ PPD
  -Fiverr ~ "Што би направил за $5?"
   
 2. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  99designs, Peerfly, StockImg и тд :)
   
  На talevskiboss му/ѝ се допаѓа ова.
 3. besy

  besy Истакнат член

  Зачленет:
  7 Јануари 2012
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  121
  Fiverr
  Adscendmedia CPA (ама не за долго, бидејќи имаат дебилна афф менаџер)
  cpalead CPA
  filefire PPD
   
  На talevskiboss му/ѝ се допаѓа ова.
 4. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Ха... тој барем ти враќа... овај од PeerFly ни не враќа... тусун у тусуно...
   
  На stefan_v и talevskiboss им се допаѓа ова.
 5. besy

  besy Истакнат член

  Зачленет:
  7 Јануари 2012
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  121
  Само еднаш врати кога ја прашав преку емаил, на скајп ме прифати ама не ми одговара :mad:
  Женско е мојот афф менаџер.:p
   
  На talevskiboss му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Колман

  Колман Активен член

  Зачленет:
  5 Мај 2012
  Мислења:
  182
  Допаѓања:
  100
  Гарант е некоја дебела:D

  Инаку за темата fiver, seoclerks, fivesquids...
   
  На talevskiboss му/ѝ се допаѓа ова.
 7. POWER

  POWER Активен член

  Зачленет:
  31 Декември 2011
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  48
  Професија:
  Web developer
  Lifestreetmedia - CPC & PPV
  Peerfly - CPA
   
  На talevskiboss му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Bubo

  Bubo Активен член

  Зачленет:
  16 Јули 2012
  Мислења:
  252
  Допаѓања:
  95
  Професија:
  Програмер и веб кодер
  FileIce - PPD
  FileFire - PPD
   
  На talevskiboss му/ѝ се допаѓа ова.
 9. aleksandar4o

  aleksandar4o Активен член

  Зачленет:
  7 Февруари 2012
  Мислења:
  415
  Допаѓања:
  187
  FileIce - PPD
  PeerFly - CPA
  MicroWorkers - GPT (Понекогаш влегвам и си правам по некој job)
  Тоа е се , барем засега. :)
   
  На talevskiboss му/ѝ се допаѓа ова.
 10. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Активно на:
  PeerFly - CPA
  Freelancer - Freelancing
  Fiverr - Services
   
  На talevskiboss и kon им се допаѓа ова.
 11. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  Filefire -PPD
  Microworkers - GPT
  за некое време ќе биде и Peerfly :)
   
  На talevskiboss му/ѝ се допаѓа ова.
 12. kiko

  kiko Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  278
  Допаѓања:
  106
  peerfly и fiverr:)
   
  На talevskiboss му/ѝ се допаѓа ова.
 13. kris

  kris Нов член

  Зачленет:
  19 Ноември 2011
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  6
  Активно не баш, ама досега на oDesk, Elance. И да се пофалам, ја извадив првата заработка со Payoneer картичка, ја бутнав во банкомат CASH WITHDRAWAL и то је то. Препорачувам да си извадите тие што немате, и јас користев банкомат на ПроКредит, не знам дали има врска ова која банка е ама ептен едноставно за повлекување кеш. Според пресметките, најдобра и најбезболна варијанта за вадење пари.
  Сега почнувам со Fiverr i Peerfly. Ке известам што се случува.
   
  На talevskiboss му/ѝ се допаѓа ова.
 14. talevskiboss

  talevskiboss Активен член

  Зачленет:
  31 Јули 2012
  Мислења:
  341
  Допаѓања:
  172
  Јас вчера аплицирав за картичка ми рекоја за 2-3 дена ќе ми стигни, е сега по пошта ќе ми стигни?
  И дали има некоја shopping страна шо работи со Payoneer!?
   
 15. martin_gj

  martin_gj Нов член

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  26
  Допаѓања:
  7
  Crowdspring, Microworkers, Fiverr, кај баба ми у њиву :p - КК (Копај компир)
   
  На kiko му/ѝ се допаѓа ова.
 16. kris

  kris Нов член

  Зачленет:
  19 Ноември 2011
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  6
  Хмм, за два три дена? Јас ја чекав месец и пол. Ми рекоа до 3ти август а ми пристигна на десети август. Како и да е, на страната на Payoneer, може да видиш кои им се партнери, со кои компании работат. По пошта ке ти стигни да, мене ми стигна на домашна адреса.
   
  На talevskiboss му/ѝ се допаѓа ова.
 17. NickFury

  NickFury Нов член

  Зачленет:
  3 Декември 2011
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  4
  clickbank и само clickbank :D
   
  На talevskiboss му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: