Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Mylikes - заработи од твитови

Дискусија во форумот 'Различни методи на заработка' започната од Аце, 6 Декември 2012.

 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Mylikes.com нема да ве збогати како некои други методи кои ги има на форумов каде што може да се вадат големи пари. Причината која решив да отворам тема за овој сајт е за оние помлади членови кои сакаат да се обидат со овој PPC сајт и заработката е лесна за да се дојде до оние 2$ минимални за исплата.

  Однапред да пишам дека на сајтов само креирав акаунт и пробав со неколку твита за да видам како оди процесот, така да неможам да гарантирам дали исплаќа или не, но може да се каже дека сајтов има голема репутација.

  Океј, Mylikes е сајт кој се вбројува во многуте сајтови кои ги има каде што наплаќа по клик на вашиот уникатен линк кој ви го дава сајтот за одредена кампања.
  Кампањите и цените по клик одат некаде од $0.010 а најчесто најголемата цена е $0.030+ по клик

  Прво го поврзуваш твојот твитер профил со mylikes и од прикажаните кампањи избираш онаа која мислиш дека е атрактивна и дека ќе ти донесе кликови и ја споделуваш на твојот профил со само еден клик. Еве како изгледа еден твит:
  [​IMG]

  Исто така може истите линкови од твитер да ги споделувате и на tumblr како овој дечко кој го поврзал својот tumblr со twitter. Тоа останува на вас како ќе го споделувате линкот со цел да дојдете до кликови. Цел процес на споделување на линкот треба да иде преку сајтот во спротивно нема да се бројат кликовите.

  Исплатата се врши само преку PayPal и најмала исплата е 2$

  Тоа беше накратко за овој сајт. За да немате никаков проблем при користење прочитајте го текстот на овој линк:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
   
  На default му/ѝ се допаѓа ова.
 2. sash

  sash Член

  Зачленет:
  29 Јануари 2012
  Мислења:
  84
  Допаѓања:
  28
  На WOT има добра репутација.

  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  Според ова би требало дека си е ОК
   
 3. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Неможеш да судиш според репутацијата на wot. Најдобрите CPA страни имаат 0 репутација а сепак исплаќаат огромни суми.
   

Сподели: