Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Монетизација со twitter акаунт

Дискусија во форумот 'Социјални Мрежи' започната од NoGood, 30 Април 2015.

 1. NoGood

  NoGood Нов член

  Зачленет:
  6 Мај 2014
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  1
  Следев еден (да кажеме) туторијал од друг форум за монетизација со Твитер акаунт и направив акаунт (нешто за фитнес и бодибилдинг) собрав 400 реалн и активни followers и добивам по некој ретвит од нив но повеќе favorites и да прашам да не имате предлог некој начин како да заработам барем некоја ситна сума месечно??
  Плус имам и блог со исто име на акаунтот, исто лого и се али не сум активен на него не наоѓам баш време за пишување статии...
  Ако имате некои предлози пукајте! Фала.
   
 2. Колман

  Колман Активен член

  Зачленет:
  5 Мај 2012
  Мислења:
  182
  Допаѓања:
  100
  400 е премала бројка. Кога ќе додадеш уште две нули врати се на темава :)
   
 3. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  носи ги на страната и продавај им протеини
   

Сподели: