Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Монетизација на YouTube

Дискусија во форумот 'Youtube' започната од Ilishev, 12 Октомври 2014.

 1. tupacan

  tupacan Нов член

  Зачленет:
  24 Април 2013
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  0
  Нема некој да каже сигурни информации? Знам дека едно време банките правеа проблем со чековите, но мислам дека е средено..
  Сигурно сеуште исплатата иде преку чек, а не преку директен трансфер?
   
 2. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  нели има и тоа wire transfer како и AdSense? јас никад не сум монетизирал видеа директно.
   
 3. tupacan

  tupacan Нов член

  Зачленет:
  24 Април 2013
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  0
  Дали може да проверам во adsense кои опции за исплаќање ги имам? Барав низ акаунтот, не успеав да најдам..
   
 4. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  [​IMG]
   
  На stefan_v му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Мане

  Мане Член

  Зачленет:
  6 Февруари 2014
  Мислења:
  101
  Допаѓања:
  18
  Работе некој со адсенсе и youtube?
   
 6. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Ne...
  Nosenjeto na traffic od yt videa bustiranje so fake views i likes do web strani monetizirani so bilo shto go najdov mnogu poprofitabilno od nekolku dolari za 1K real views.
  Ti preporachuvam da go napravish istoto :)
   
 7. Мане

  Мане Член

  Зачленет:
  6 Февруари 2014
  Мислења:
  101
  Допаѓања:
  18
  Само youtube без адсенсе?
  --- Надополнето, 5 Август 2015, Дата на објавување: 30 Јуни 2015 ---
  Каналот на youtube го монетизирав го споив со адсенсе онака тестирав нешто ама пошто каналот ми е многу слаб многу многу слаб сега сакам да паузирам монетизацијата адсенсе и да го набилдам каналот со views subs итн.. и сакам после пак да го спојам дали и како е можно ова?
   
 8. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  само тргни монетизација на видеата во YouTube
   
 9. Мане

  Мане Член

  Зачленет:
  6 Февруари 2014
  Мислења:
  101
  Допаѓања:
  18
  после без проблем пак можам да ставам монетизација?
   
 10. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  да, само ке кликнеш Monetize и тоа е тоа...
   
 11. Мане

  Мане Член

  Зачленет:
  6 Февруари 2014
  Мислења:
  101
  Допаѓања:
  18
  Со youlikehits ке ми останат views ? порано правев остануваа сега малце неколку пробав гледам ги нема???
  Сакам да го набилдам каналот малце ептен ми е слаб некој совет како да го направам тоа? пробував некој начини ама никако не оде
   
 12. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  јас никогаш не сум користел бустери за YouTube, така да некој друг ако сеуште користи и му функционира нека одговори.
   
 13. Zerosec

  Zerosec Член

  Зачленет:
  3 Февруари 2015
  Мислења:
  66
  Допаѓања:
  20
  Професија:
  CEO
  [​IMG]
  Во соработка сум со awesomenesstvnetwork, моментално се одлични предходно каснеа со исплатите наместо на 28 ги исплаќаа околу 01/02... сега се точни... 70 % земам јас од заработката 30% земаат тие, вадам да речиме една една бруто плата само со youtube (16/17к денари) плус користам ads на web-от од каде земам по две/три илјади месечно (adfly, popcash, popads) сега одам на клик банк имам заработка од 47 долари за 1 ден... Youtube e одличен за заработка, ако знаеш како да го работиш. Ако има некој што сеуште сака да работи нека ме контактира, ќе се обидам да му помогнам најдобро што можам. :)
   
  На bazhee, kiko и AleksandarJ им се допаѓа ова.
 14. vlatkom

  vlatkom Нов член

  Зачленет:
  4 Април 2014
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  2
  Must match the full name on your bank account. Note that depending on your location, you may not be able to change your payee name later.
  Што да пишам? Банка или My name
   
 15. Zerosec

  Zerosec Член

  Зачленет:
  3 Февруари 2015
  Мислења:
  66
  Допаѓања:
  20
  Професија:
  CEO
  Must match the full name on your bank account. Ако не се лажам твоето име и презиме од банката на која се водиш :).

  [​IMG]

  Па фала му на чичко Путин што го порасна американскиот долар, немам зборови ти благодарам од срце, сонце едно. :ziveli:
   
 16. Мане

  Мане Член

  Зачленет:
  6 Февруари 2014
  Мислења:
  101
  Допаѓања:
  18
  Некој Совет како да напраав вјус субс? никако небива не оде .... :D
   
 17. Bontino

  Bontino Член

  Зачленет:
  9 Јануари 2013
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  1
  За шо ти е каналот?
   
 18. Мане

  Мане Член

  Зачленет:
  6 Февруари 2014
  Мислења:
  101
  Допаѓања:
  18
  Имам еден за се се има нанего
  и друг канал имам игри нешто читови
   
 19. Zerosec

  Zerosec Член

  Зачленет:
  3 Февруари 2015
  Мислења:
  66
  Допаѓања:
  20
  Професија:
  CEO
  За тоа е, не можеш на сите теми да рокаш канал. Се базираш на едни луѓе пример видео игри, или Life hacks... А овај вториов ти е уште по катастрофа, тоа прво и основно не е дозволено на yt, кога ќе се кренеш ќе те избришат и ајт со здравје.
   

Сподели: