Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Монетизација на македонски веб портал

Дискусија во форумот 'Веб страни' започната од Stavb, 23 Јануари 2019.

 1. Stavb

  Stavb Нов член

  Зачленет:
  2 Ноември 2018
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Здраво дечки, нов сум на ибиз.мк и имам прашање до поискусните. Имам нов веб портал заедно со веб страница на фејсбук и инстаграм профил, веб порталот е стар 20 дена а веќе има по 1000+ посетители дневно. Ме интересира начин на монетизација, имено сакам да го монетизирам според импресии на рекламата е сега сакам да знам замена на гоогле адс бидејќи веб порталот е со македонска содржина од забавно информативен карактер. Колку се плаќа на 1000 импресии и како е најдобро да се монетизира..се работи за www.kaktus.mk.
   
 2. Conan

  Conan Член

  Зачленет:
  30 Јануари 2013
  Мислења:
  79
  Допаѓања:
  37
  Не е баш лесна монетизација на тазе МК веб портал.
  Сепак, има решенија, но треба добро да се поработи на случајот.

  Ако си подготвен да платиш за решавање на твојот проблем - контактирај ме во приватна порака.
   
  На Zerosec му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Stavb

  Stavb Нов член

  Зачленет:
  2 Ноември 2018
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Па и не е баш проблем ги знам решенијата но немам искуство со нив, па да не губам за сите по 2 месеци да ги испробувам сакам да ми каже некој што имал искуство
   
 4. Conan

  Conan Член

  Зачленет:
  30 Јануари 2013
  Мислења:
  79
  Допаѓања:
  37
  Знаеш како велат...
  "Идеи куп, но важна е реализацијата."

  Баш за тоа и ти пишав претходно.
  Начините на монетизација можеби ги знаеш, можеби не ги знаеш... но се е тоа бесполезно доколку немаш добар "бизнис план за монетизација".

  2-3 реченици во вид на препорака на онлајн форум не ти ја решава работата со веб порталот.
   
  На Zerosec му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: