Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Дневник Мојот прв ppd дневник

Дискусија во форумот 'CPA' започната од bazhee, 30 Јануари 2015.

 1. bazhee

  bazhee Активен член

  Зачленет:
  11 Ноември 2013
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  32
  Здраво Дечки.
  Решив конечно да имплементирам еден метод што на еден начин сам го осмислив и би требало да покаже добри резултати.
  ЦЕЛ: 250$ за еден месец
  ОД 01.02.2015 ДО 01.03 2015
  PPI Ќе работам со оваа страница: www.PerInstallBucks.com
  (ако има заинтересирани би сакал да ви помогнам притоа ако и вие сакате да се регистрирате како мои реферали)

  Методот е Blog+Youtube
  Работам multi-niche, видеата ги оставам да се ранкираат сами од себе.
  Ќе се трудам да објавувам на секои 4 дена.
   
  На besy, asus и Goranski им се допаѓа ова.
 2. bazhee

  bazhee Активен член

  Зачленет:
  11 Ноември 2013
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  32
  Апдејт 1
  Уплоадирани 10 видеа - 4 ничиња
   
 3. besy

  besy Истакнат член

  Зачленет:
  7 Јануари 2012
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  121
  Со среќа! Ти посакувам да си ја исполниши целта и повеќе од тоа.
  Имаш претходни работено со компанијава? Исплаќаат? Сајтов им изгледа многу лошо...
   
 4. bazhee

  bazhee Активен член

  Зачленет:
  11 Ноември 2013
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  32
  Немам извадено пари ама сите што работат ППИ од HF ми ја препорачаа...
  --- Надополнето, 1 Февруари 2015, Дата на објавување: 31 Јануари 2015 ---
  Ден 1
  [​IMG]
  Доста разочарувачки, ниту еден УСА инстал. Одиме понатаму оптимистички, апдејт 2 во четврток.
  --- Надополнето, 7 Февруари 2015 ---
  Апдејт 2
  [​IMG]
  Прва недела. Заработено: 5$
  ОФИЦИЈАЛНО СЕ ПРЕФРЛАМ НА PPD FileIce и дневников станува ППД дневник поради многу евтините конверзии.
  --- Надополнето, 19 Февруари 2015 ---
  [​IMG]
  Set & Forget методот си работи ама многу слабо. 26$ за 20 дена.. Лошо.. Ќе поработам повеќе деновиве со нови видеа и ќе видам што како ќе излезе
   
  На FilipD, Goranski и besy им се допаѓа ова.
 5. FiliP.D

  FiliP.D Активен член

  Зачленет:
  24 Септември 2012
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  79
  Со среќа ти посакувам успех.
   

Сподели: