Micro niche website

bagata

Нов член
Зачленет/а
16 јануари 2012
Мислења
85
Реакции
5
Планирам да почнам со Micro niche сајтови, за почеток планирам да купам 3-4 сајта(од сервисите коишто ги има на BHW).
Дали има некој друг што се занимава со вакви сајтови, дали се рангираат лесно, кои методи за рангирање ги користите и слично.
И да сакам да прашам дали можам со еден хостинг пакет(На пример од HostGator)неограничен, да ги хостирам сите сајтови, дали би имало проблем или не ?
 
На врв Дно