Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Ми треба CMS за online shop со Order Page како на Fiverr

Дискусија во форумот 'CMS' започната од Infamous, 18 Август 2013.

 1. Infamous

  Infamous Член

  Зачленет:
  8 Јули 2013
  Мислења:
  85
  Допаѓања:
  31
  Дечки, знае некој некое добро CMS преку кое би можел да продавам услуги како што се дизајнирање на лого, итн. каде што ќе можам да поврзам 2Checkout, а после порачување купувачите да бидат редиректирани до Order Page каде што можат да ми пратат информации за тоа што го сакаат.

  Пр. ако некој му треба дизајн на banner, а сака и неговото лого да стои на bannerot, мора да ми прати информации за тоа.
  Темата Pricerr за Wordpress е баш тоа што ми треба, ама не може да се поврзе со 2Checkout. :S

  Ќе ве молам ако знае некој CMS/plugin за ова, нека одговори. :)
   
 2. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  И мене ме интересира ова, а се мислам дека на форумов имаше таква работа некој постнато. :)
   
 3. Kafka

  Kafka Активен член

  Зачленет:
  20 Ноември 2011
  Мислења:
  122
  Допаѓања:
  44
  Не е идеално решение ама јас го користам за сериозен бизнис. WHMCS.com
  Можеш темлејтот да го прилагодиш спрема темлјетот на сајтот што го имаш. Е сега да се плака 16$ ама вреди секој долар даден за него.
  whmcs.com официјално без афф линкови. Поврзаан е со 2checkout и функцинира топ.
   

Сподели: