Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Методи за најдобра интернет заработка во 2015

Дискусија во форумот 'Различни методи на заработка' започната од POWER, 15 Февруари 2015.

 1. POWER

  POWER Активен член

  Зачленет:
  31 Декември 2011
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  48
  Професија:
  Web developer
  Здраво.
  Поради тоа што доста од методите за заработка што ги има на форумов се застарени и веќе нема некој реален профит од нив, доста од алатките повеќе не работат, има доста промени во социјалните мрежи итн.. би ве замолил за неколку одговори од ваша страна.
  Кои методи за интернет заработка се наисплатливи во моментов? CPA, PPC, PPV, PPD/PPI
  Дали сеуште има алатки како што имаше пред година-две? (youlikehits, syv, некакви алатки за буст на јутуб видеа, лајкови ..)
  Ќе можете ли да поставете некој од вашите методи со кои моментално заработувате?
  Дали сеуште е исплатливо да се работи на fiverr, fivesquid...?
  Да го живнеме малце форумов :)
   
 2. bazhee

  bazhee Активен член

  Зачленет:
  11 Ноември 2013
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  32
  Па не би можеле да го живнеме баш баш малку форумов бидеејќи сме тие па тие што пишуваат нонстоп.
  Инаку CPA PPC PPV PPD PPI се што наброја никогаш нема да сопре заработката и секогаш ќе има заработка. Додека излегуваат секојдневно илјадници нови игри, филмови, серии и се друго кое што луѓето го бараат бесплатно, ќе има и заработка. Метод на интернет нема да најдеш што работи. Бидејќи и да работи тој ќе биде стар. Причина? Никој не би ти кажал дека пронашол рудник со злато, па дури и да не знае како да го извади златото од него ;) Мене искрено никогаш не ми тргнало со ниту едно од овие бидеејќи не сум имал доволно време, а и повеќе уживам да си работам графика како фриленсер. Не ти го препорачувам фиверр ако си над Аматерско ниво. Оди на Freelancer/Odesk/Elance :) Овде барем можеш да заработуваш суми кои не се смешни :D
   
  На kiko и POWER им се допаѓа ова.
 3. snoopy23

  snoopy23 Нов член

  Зачленет:
  18 Јуни 2014
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  0
  Зраво,
  еве и од мене едно искуство. Моментално работам на фиверр и упворк. Одлично ми оди, верувам дека има заработка само доколку нудите нешто специјално.
  Веќе неко време размислувам за афилејт, што ќе ме посоветувате.
  Поздрав
   
 4. Мане

  Мане Член

  Зачленет:
  6 Февруари 2014
  Мислења:
  101
  Допаѓања:
  18
  Што работиш на фивер?
   
 5. snoopy23

  snoopy23 Нов член

  Зачленет:
  18 Јуни 2014
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  0
  Пишувам текстови
   
 6. AleksandarJ

  AleksandarJ Активен член

  Зачленет:
  18 Април 2014
  Мислења:
  263
  Допаѓања:
  97
  Професија:
  Article writer
  Колега, па дај биди малку по-фенси. Може да речеш, пишувам статии, блогирам, article writer и тн. :)
   
 7. snoopy23

  snoopy23 Нов член

  Зачленет:
  18 Јуни 2014
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  0
  ;) Taka e, samo sto jas sum Koleska :D
  Taka e pisuvam Artikli, opis na profukti, blog posts, itn...
   
 8. AleksandarJ

  AleksandarJ Активен член

  Зачленет:
  18 Април 2014
  Мислења:
  263
  Допаѓања:
  97
  Професија:
  Article writer
  Премногу сум фокусиран на букви па го заборавив знакот female.:) Инаку article writing и writing општо е исплатлива работа само што иако изгледа лесно, не е баш лесно. Треба да си упорен, да имаш добар вокабулар и да не се откажеш. Се разбира одлично познавање на англискиот јазик is a must.
   
 9. snoopy23

  snoopy23 Нов член

  Зачленет:
  18 Јуни 2014
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  0
  Така е, но јас пишувам на германски :)
  --- Надополнето, 29 Јули 2016, Дата на објавување: 29 Јули 2016 ---
  Инаку веќе некое време се мислам да го продадам профилот, дали знаете каде можам да го направам тоа, секако не го нудам во македонија, затоа што цената е висока за нашиве услови.
   
 10. Колман

  Колман Активен член

  Зачленет:
  5 Мај 2012
  Мислења:
  182
  Допаѓања:
  100
  Зошто би продавала разработен профил? Од него секогаш има прилив на пари.

  Јас на твое место прво би го понудил на кункуренцијата. Види на апворк кои фриленсери ти се конкуренција и понуди им го нив.
   
 11. Luka Antonio

  Luka Antonio Нов член

  Зачленет:
  25 Август 2016
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  1
  Дали сте чуле за kairos planet? Издавање на компјутерски простор за создавање computer grid кој понатака компанијата го издава на други компании. Мене ми функционора и заработувам од тоа. Ако сте заинтересирани ќе ви дадам повеќе детали.
   
  На Мане му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: