Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

[метод] clickbank affiliate и facebook

Дискусија во форумот 'Clickbank' започната од Аце, 22 Мај 2020.

 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Franklin Hatchett е еден од јутуберите кои покрај тоа што си заработува од видеата кои ги споделува на неговиот канал исто така има и неколку негови курсеви за методите кои ги споделува. Добра работа е тоа што објаснува детално во неговите видеа за секој метод па така да има доста што да се научи доколку сте почетник.
  Еден од методите кои ги сподели периодов беа Clickbank и Facebook ads како начин на продажба на производи од CB. Ги има неколку видеа со слична тема на неговиот канал така да може да си ги разгледате. Тоа што сакам да споделам е ова видео:

  Мислам дека овој период може да се искористи за да се проба некој метод, и онака сите сме дома. Доколку имате некои прашања слободно пишете.
   
  На d_dimitar, jassum20 и Ace им се допаѓа ова.
 2. Lolita

  Lolita Нов член

  Зачленет:
  12 Јуни 2020
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Има некој начин да се направи Landing page бесплатно? Или со некој ефтин wordpress plugin? Дали Elementor free верзијата би била корисна?
   
 3. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Ако имаш веб страна Elementor би ти завршило работа, исто така тоа што читам на net е дека некои ја „злоупотребуваат“ бесплатната верзија на mailchimp сервисот. Јас ја немам користено но можеш да ја разгледаш ако врши работа.
   
 4. Lolita

  Lolita Нов член

  Зачленет:
  12 Јуни 2020
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Еден познаник ми го инсталираа Elementor Pro.

  Кога планираш да почнеш?
   
 5. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Требаше до сега да почнам, но мојата фул тајм работа, како и клиентите кои ги “опслужувам“ овој период ми дадоа повеќе работа од што очекував, плус и со уште еден проект, не можам да најдам време за овој :(. Ќе известам штом има некој напредок во ова.
   
  На Lolita му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: